Metanooli tagajärjel 30 hukkunut, 59 inimest haiglas

11. september 2001, 08:35

Pärnu linnas ja Pärnu maakonnas registreeritud mürgitusjuhtumite tagajärjel on hukkunud 30 inimest, 58 kannatanut on toimetatud haiglaravile, teatas politsei varahommikul.

Lisaks toimetati esmaspäeva õhtul Läänemaalt Martna vallast Tallinna Mustamäe haiglasse arvatavalt mürgitusega raskes seisus mees. Kas Läänemaa mürgitusjuhtum on seotud Pärnu sündmustega, on alles kontrollitakse. Mujalt Eestist rohkem sarnaseid teateid laekunud ei ole.

Pärnu politseiprefektuur alustas juhtumi asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust, mille käigus on hetkel kahtlustatavana kinni peetud kuus inimest. Kriminaalpolitsei leidis esmaspäeva õhtul kella 23 ajal eduka jälitustöö tulemusena Pärnumaalt Audru lähistelt ühe talumaja kuurist ligi 400 liitrit arvatavalt metanooli. Politsei andmetel on tegu sama vedelikuga, mis põhjustas surmajuhtumeid Tali vallas, kuid täpsema vastuse annab ekapertiis.

Pärnu politseiprefektuur palub kõigil, kes on kahtlase päritoluga alkohoolseid jooke ostnud, hoiduda nende tarvitamisest.

Samuti palub politsei pöörduda arsti juurde kõigil inimestel, kes täheldavad enda juures peale kahtlase alkoholi tarbimist alljärgnevaid sümptomeid: iiveldus, oksendamine, kõhuvalu ning nägemishäired. Sümptomid hakkavad ilmnema umbes 12 tunni jooksul.

Igasugune informatsioon, mis abistab surmavaks osutunud joogi müügikoha väljaselgitamisel, on oodatud Pärnu politseiprefektuuri telefonile (044) 76 689 või (044) 76 527. Samadelt telefonidelt saab ka igasugust informatsiooni hukkunute ja kannatanute isikute kohta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing