Virkebau muretseb mitte ekspordi, vaid USA koostööpartnerite pärast

12. september 2001, 12:23

Kreenholmi Valduse ASi juhataja Meelis Virkebau sõnul on ta kõige rohkem mures mitte ekspordi, vaid paari partneri pärast, kelle kontorid asuvad hävinud kaubanduskeskuse vahetus läheduses Manhattanil.

?Mul puudub info, kas inimestega on kõik korras,? sõnas Virkebau. ?Samuti on oluline, et meie partnerite lähedastega pole midagi juhtunud.?

Praegu mõtlen ma küll kõige vähem meie ekspordi võimalikule tagasilöögile USAs, ütles New Yorgis, Chicagos, Californias ja Lõuna-Carolinas koostööpartnereid omava Kreenholmi juhatav Virkebau.

?Kõige olulisem on, et meie partnerid usuksid, et selline terroriakt ei saa enam kunagi juhtuda,? rääkis Virkebau. ?Oluline on, et suurriigis saabuks tagasi stabiilsus.?

Virkebau sõnul püüdis ta täna öösel kella kolmeni telefonitsi kätte saada Kreenholmi koostööpartnereid USAs. ?Alati heatujulised ja enesekindlad ameeriklased on sügavas ?okis,? vahendas Virkebau kuuldut.

Kreenholmi Valduse palgaline New Yorgi agent viibib praegu Brüsselis maailma suurimal mööblikangaste messil.

Virkebau kinnitusel pidid järgmisel nädalal tulema neile külla mitme suure USA kliendi esindajad, et rääkida toodetest, millega Kreenholm soovib USA turule jõuda 2003. aastal. 'Tõenäoliselt jääb kohtumine ära ja see on igati mõistetav,' sõnas Virkebau.

Kreenholmi Valdus ekspordib sellel aastal Ameerika Ühendriikidesse umbes 24 protsenti kogutoodangust. Kreenholm müüb USAsse tänavu mööblikangast, käterätte ja mähkmeid 300 miljoni krooni eest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing