Taleban võib kaaluda bin Ladeni väljaandmist

ÄP Online 13. september 2001, 00:00

BridgeNews?i teatel ütles Talebani suursaadik Pakistanis Abdul Salam Zaeef eile ajakirjanikele bin Ladeni võimaliku väljaandmise kohta, et konkreetsed sammud astutakse alles pärast tõendusmaterjali läbitöötamist.

Saadik lausus, et esimeseks sammuks on ükspuha millise tõendi läbikaalumine, kui need viitavad sellele, et USA terrorirünnakute taga on bin Laden.

Saksamaa, Suurbritannia, Prantsusmaa ja Israeli salateenistused oletavad, et USA terrorilaine põhjustajad pärinevad just bin Ladeni lähikonnast.

Austria Kurier Online teatas, et salateenistused põhjendavad oma kahtlusi selliste märkidega nagu ?tegutsemisviis, sihtmärkide valik, üliprofessionaalne ettevalmistus?. Samuti viidatakse suurtele finantsressurssidele.

Islami fundamentalistliku grupeeringu Lashkar-e-Toiba (Puhas Armee) esindaja lükkas eile Interfaxi teatel ümber teate organisatsiooni seotusest terroriaktidega USAs. ?Meie ei esinenud avaldusega,? ütles ta, puudutades varem ilmunud teadet, et liikumine võttis enesele vastutuse kuritegude eest New Yorgis ja Washingtonis.

Seda grupeeringut peetakse lähedaseks Talebanile ja Osama bin Ladenile.

Bostoni rahvusvahelises lennujaamas käib praegu juurdlus, kuidas sai võimalikuks terroristide pääsemine kahe lühikese vaheajaga startinud lennuki pardale, mis hetk hiljem sõitsid Maailma Kaubanduskeskuse tornidesse. Lennujaama juhtkond peab Bostoni lennujaama üheks USA turvalisimaks.

Kohalik ajaleht Boston Herald kirjutab, et julgeolekutöötajad leidsid lennujaama parklast rendiauto, milles olid araabiakeelsed lennuõppimise paberid. Autot kasutasid viis araablast, kellest üks oli väljaõppesaanud piloot. FBI keeldus ajalehes väidetut pressile kommenteerimast.

Ekpertide hinnagul teadsid terroristd täpselt, kuidas World Trade Centerit purustada, kirjutab agentuur AFP.

Lennukid tabasid torne kõige nõrgemates kohtades, arvavad ehituseksperdid.

Lisandusid veel kütuse põlemisest tekkinud kahjustused ja konstruktsioonide purustused, mis tekkisid lennuki kokkupõrkel torniga.

Kokkupõrke kohas purunenud korrustele langesid peale ligi 20 ülemist korrust, millest igaüks kaalus 2500 tonni. See põhjustas alumiste korruste üksteise järel kokkuvarsemise kiirenevas tempos kuni kõige alumisteni välja. World Trade Center ehitusjoonised olid kõigile kättesaadavad ja arvatakse, et neid võisid kasutad ka ründajad.

___________________________________________

USA vaenlane nr 1 ? bin Laden

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing