Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Meri ei haletse mürgijoojaid

14. september 2001, 07:12

President Lennart Meri sõnul on Pärnu salaviinaohvrid oma surmas paljuski ise süüdi ning salaviina tõttu hukkusid rumalad ja kergemeelsed inimesed, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma ei tea midagi traagilist Eestis,? ütleb Lennart Meri intervjuus Eesti Päevalehele. ?Ma tean, et Eestis on salapiirituse tõttu ligi poolsada inimest surnud. Need on inimesed, kes on eelistanud oma kaaskodanikke petta ja osta leti alt või hõlma alt odavat viina.

See on natukene kurb, et Eesti kodanik peab oma tundeid nii täpselt poolitama. Meil on kaastunne kõigi nende suhtes, kes on Eestis kaotanud oma lähedased, aga meil peab olema ka kaastundest tugevam tunne, mis ütleb meile, et kui ühe inimese ravimine maksab 20 000 krooni, siis see raha tuleb teie taskust.?

?Mis sundis seda inimest jooma?? küsib Meri. ?Mitte midagi peale tema harjumuse. Kust on need harjumused pärit? Teisel õhtul ma tegin kokkuvõtte ja sain selgeks, et surnute keskmine vanus on 56 aastat. Ma võin ainult kibestumusega öelda, et Vene aeg hakkas meie inimesele rohkem külge kui grusiinlasele. Mul on väga raske ette kujutada samasugust viinahaigust Gruusias. Gruusiast ma räägin lihtsalt sellepärast, et ma Gruusiat tunnen paremini kui Lätit. Siin on tegemist kurva sündmusega, kus asjaosalised on ise süüdi.?

?Ma olen alati uskunud, et eestlane olla tähendab seda, et me oleme olnud targemad kõigist ahvatlustest, me oleme olnud targemad kõigist eksimustest. Ja see, et salaviina vikat lõikab kõigepealt neid, kelles on vähem kodanikutunnet, kes on rohkem rumalust, kergemeelsust, see on ju ka üks julm paratamatus,? räägib Meri.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing