Ministeerium kavandab Viljandi vanglat haiglate kõrvale

14. september 2001, 08:24

Justiitsministeeriumi ametnikud käisid sel nädalal vaatamas Jämejalal kahe haigla vahele jäävat põldu mõttega rajada sinna uus vangla, kirjutab Sakala.

'Ruumi siin jätkub ja maa kuulub riigile,' selgitas vangla uueks asukohaks pakutud maa-ala eeliseid Viljandi vangla direktor Rein Teder. 'Selle põllumaa pinnas on ehitamiseks parem kui sellel raudtee äärde jääval maaüksusel, mida seni on vanglale pakutud.'

Suve alguses teatas justiitsminister Märt Rask, et Viljandi vanglale uut asukohta otsiv sotsiaalministeerium on sobiva maatüki leidnud raudtee ääres Mulgi Meieri ja pooleli jäänud makaronivabriku vahel. Probleeme tekitas vaid maa omandiküsimus, sest osa sellest kuulub maksupetturluses süüdi mõistetud Peeter Kaaresele.

Justiitsministeeriumi ametnikud vaatasid ka Jämejala Psühhiaatriahaigla kuuendat ravikorpust, pidades plaani kolida sinna praegu Tallinna Keskvanglas asuv vanglahaigla. Et Patarei haiglana tuntud raviasutus ei vasta nõuetele, tuleb kiiresti rajada uus ning praegu on asukohana välja pakutud Pärnu, Jõgeva, Jämejala ja ühte Harjumaal asuvat haiglat.

Jämejala Psühhiaatrihaigla kuuenda korpuse maja on haigla peaarsti Henri Väre kinnitusel patsiente täis ning tema arvates võib see vanglahaiglale liiga väikseks jääda. 'Vaja oleks vähemalt saja kohaga haiglat, kuid siia üle 50 patsiendi ei mahuta,' nentis Väre. 'Ka see mõte, et vangla tuleb kahe haigla vahele, on üsna kentsakas.'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing