Mürgiviina ohvrite lapsed saavad abi

Katrin Kurss 17. september 2001, 00:00

Seni teadaolevalt on vanema kaotanud 18 last. UNICEFi teatel jäi ainsast vanemast ilma neli last, kellest noorim on 7kuune poiss, teised on 13?16aastased koolilapsed. Kõik vanema kaotanud lapsed on lubanud kasvatada võtta sugulased. Asjaosalised loodavad, et ohvreid juurde ei tule.

Esimese toetusaktsiooni käivitas kolmapäeval UNICEF. UNICEF Eesti on seisukohal, et lapsed ei pea vastutama oma vanemate hoolimatu alkoholitarbimise tagajärgede eest.

UNICEF on pöördunud ka Eesti ettevõtjate poole palvega toetada Pärnu tragöödias kannatanud lapsi. Esimesena ühines UNICEFi üleskutsega AS Liviko, kandes üle toetussumma 50 000 krooni.

?Oleme seisukohal, et vanemate hoolimatus alkoholi tarbimisel või riigipoolsed tegematajätmised alkoholituru ohjamisel ei tohi rikkuda Eesti laste elu,? teatas Liviko nõukogu esimees Enn Kunila.

?Salaviina ohvrite lapsed väärivad samasugust ?anssi heale haridusele ja õnnelikule tulevikule kui teised lapsed,? ütles Kunila ja kutsus kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid ühinema UNICEFi õilsa algatusega.

Teised suuremad viinatootjad ei olnud reedeks veel otsustanud, kuidas õnnetuses kannatanuid abistada.

Täna on Onistaris koosolek, kus Pärnu kannatanute abistamise küsimus arutusele tuleb. ?Praegu tegeleme toetamise kanalite täpsustamise ja oma võimaluse hindamisega,? ütles Onistari juhatuse esimees Oleg Kraisner reedel.

?Lapsed ei saa oma vanemaid valida,? ütles Remedia kommertsdirektor Sirje Potissepp ja lisas, et mingil moel tahaks kannatanuid kindlasti aidata. Firma juhatus langetab toetamise osas otsuse lähipäevil, ent firma väiksusest tulenevalt ei saa toetussumma konkureerida Liviko annetusega.

?See on kahe otsaga asi,? nentis Potissepp. ?Osaliselt olid kannatada saanud selles ise süüdi, aga presidendi avalduse tooniga ei saa mingil juhul nõustuda,? märkis Potissepp ja avaldas arvamust, et kui presidendil oleks veel mingigi võimalus riiki juhtima jääda, ei oleks ta mingil juhul sellise sõnumiga välja tulnud.

Möödunud nädala lõpuks oli UNICEFi arvele kantud üle 70 000 krooni.

Äripäev korraldab täna kell 15.00?18.00 Sakala Keskuses välkseminari ?USAs toimunud terroriakti mõju Eesti ettevõttele?, mille tulu annetatakse samuti UNICEFi Pärnu tragöödia ohvrite laste abistamise fondi.

Seminari korraldaja Mari Kõlli sõnul on tagasiside firmadest olnud väga positiivne ja mitmed suured ettevõtted on osalemisest teatanud.

Sirje Potissepp Remediast ütles reedel, et kuigi firmajuhtide esmaspäevane ajagraafik on väga tihe, on võimalik, et keegi siiski saab aega seminaril osaleda.

UNICEFi esindaja Eestis Toomas Palu rääkis, et toetusraha läheb otse abivajajatele. Pärast annetuste kokku kogumist saab iga laps endale isikliku arve, kuhu toetussumma üle kantakse.

Hoolimata presidendi rängast avaldusest möödunud nädalal Eesti Päevalehes, et salaviinaohvrid oma surmas paljuski ise süüdi, alustas ka presidendi kultuurirahastu reedel raha kogumist Pärnu mürgitusohvrite perede toetuseks.

Presidendi sõnul peab kaasa tundma kõigile, kes on kaotanud lähedase. ?Iga inimese kaotus on Eestile valus,? ütles president.

Presidendi kultuurirahastu Pärnu perede toetusarvel oli reede õhtuks ligi 30 000 krooni.

___________________________________________

  • UNICEFi arve Sampo Pangas:
    332029950003
    märgusõna ?Pärnu lapsed?

  • Presidendi kultuurirahastu arve Hansapangas:
    221013869800
    märgusõna ?Toetus?

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing