Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Malle Eenmaa loodab valedetektori testile

17. september 2001, 07:40

Homme teist korda riigikohtu ette astuv endine Maapanga ja Virumaa Kommertspanga juht Malle Eenmaa püüab kohut mõjutada ka valedetektori testiga, mille ta tänavu kevadel pärast ringkonnakohtus süüdimõistmist tegi, kirjutab Postimees.

Eenmaa märkis, et valedetektori testi tulemused on kassatsioonkaebuse materjalide juures ning peaksid kohtule vähemalt psühholoogiliselt mõjuma.

?Ma ei ole valetanud,? ütles Eenmaa Postimehele. ?Loodan, et riigikohus teeb ikka lõpuks selle õiglase otsuse ja see kaks aastat kestnud mõttetu kohtujada lõpeb ära.?

Eenmaale on kõige raskem see, et ta on kakssada protsenti veendunud, et ei ole milleski süüdi. Enda sõnul on ta kogu protsessi jooksul rääkinud ainult tõtt.

Järjekordset kohtupäeva ootavale daamile lisab kindlust see, et riigikohtu loakogu hindas menetlusluba andes põhjalikult kõiki argumente.

Eri kohtuinstantse läbinud kriminaalasjas tuli viimane otsus Tallinna ringkonnakohtu kriminaalkolleegiumilt 18. aprillil 2001, mil Eenmaa tunnistati süüdi KrK § 1642 lg 4 p 3 järgi suure varalise kahju tekitanud korruptiivse teo eest ja talle mõisteti 1,5 aastat vabadusekaotust poolkinnises vanglas ühes juhtival ametikohal töötamise õiguse äravõtmisega kolmeks aastaks.

Eenmaa ütles Postimehele, et protsessid on tema igapäevast tegevust hästi palju mõjutanud. ?Aktiivsest tööalasest kui ka ühiskondlikust tegevusest olen ikkagi kõrvale tõmbunud,? märkis ekspankur.

Samas nentis Eenmaa, et inimene peab siiski oma igapäevast leiba teenima, ning teeb tööd oma väikefirmaga. Firma, milles on tegev veel üks väikeosanik, tegeleb põhiliselt majandus- ja keelekoolitusega ning pisut ka kaubandusega. Abielus, kahe tütre ema Eenmaa elab perega Lääne-Virumaal.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing