Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kuidas lahendada pagasivarguse probleem bussiliikluses?

19. september 2001, 00:00

Reisijate ja nende pagasi turvalisuse tagamine Tallinna bussijaama territooriumil on usaldatud lepingu alusel turvafirmale Securitas. Bussijaama ja reisijate turvalisust tagab pidevalt üks turvatöötaja. Kella neljast pärastlõunal kuni öösel üheteistkümneni lisandub täiendavalt veel üks turvatöötaja, kuid busside pagasiruumi paigutatud saadetiste ja pagasi säilimise eest vastutab konkreetne vedaja.

Hiljuti leidis Tallinna bussijaamas aset juhtum, kus pagasiruumist varastati reisija spordikott. Vaatamata asjaolule, et vargust küll märgati, ei suudetud turvatöötajaid kohe informeerida ning varas jäi tabamata. Pärast mainitud sündmust saatsime ringkirjad kõigile vedajatele, milles juhtisime tähelepanu esinevatele puudustele reisijate pagasi turvalisuse tagamisel.

Samuti viisime läbi turvatöötajate täiendava instrueerimise eesmärgiga tagada reisijate pagasi turvalisus ja kiire reageering võimalikele hädaabi signaalidele ning kurjategijate kinnipidamiseks.

Hetkel oleme alustanud ka läbirääkimisi turvakaamerate paigaldamiseks Tallinna bussijaama, mis peaks aitama kaasa turvalisuse tagamisele.

Meil on üks varguse juhus olnud ja me oleme bussijuhtide tähelepanu sellele juhtinud, et pagasiruumid ei tohi lahtiselt seista. Et vähemalt bussijuht on juures ja kui keegi paneb koti ära, siis bussijuht paneb luugi kohe kinni. Varem oli nii, et kõik panid oma pagasi sisse ja kui buss välja sõitma hakkas, siis pani bussijuht pagasiruumi kinni, aga elu näitab, et nii ei saa.

Ainuke lahendus on see, et kuna meie kassaaparaadid võimaldavad müüa pagasipileteid koos pagasit?ekiga, siis üks t?ekk kleebitakse koti külge ja inimene läheb t?ekiga oma kotti välja võtma. Praegu on pagasivedu tasuta, kuid kui see on rangelt reguleeritud, siis peab see ka midagi maksma, näiteks 10 pileti hinnast. Sellisel juhul koguneb meile ka raha, et kui tõesti midagi ära varastatakse, siis saab selle arvelt kompenseerida. Keeruline on olukord ka vahepeatustega, sest inimene läheb bussist maha ja ütleb, et temal oli see kott ja läheb sellega minema.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:09
Otsi:

Ava täpsem otsing