Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Presidendid terrorismi vastu

Inge Rumessen 19. september 2001, 00:00

Ühtlasi mõistsid presidendid allkirjastatud avalduses hukka barbaarsed terroriaktid USA vastu.

?Viimased sündmused on mind veennud, et tuleb luua ühinenud Euroopa ning kaitsta demokraatlikke väärtusi,? ütles Soome president Tarja Halonen. ?Me vajame ühiseid struktuure, et tugevdada Euroopa julgeolekut.?

President Lennart Meri sõnul on kõik Balti riigid valmis süvendama turvalisust ning abistama USAd terrorivastases võitluses. ?Terrorismivastase võitluse toetamine ei tähenda, et peame kedagi noaga mööda tänavat taga ajama,? nentis Meri. ?Terrorism tuleneb ebaseaduslikust tegutsemisest ja meile on tähtis tagada julgeolek juba meie tänavatel.?

NATO kandidaatriikide presidendid olid veendunud, et juba järgmise aasta tippkohtumisel kutsutakse Eesti, Läti ja Leedu NATOga ühinema.

Euroopa Liidu osas loodetakse 2004. aastal osaleda Euroopa parlamendi valimistel täieõiguslike liikmetena.

?Esimesena võetakse vastu see riik, kes täidab kõik Euroopa Liidu poolt esitatud nõudmised,? rõhutas Halonen, lisades, et tekkinud olukorras on Eesti, Läti ja Leedu liikmesolek ELile oluline.

Poola president Aleksander Kwasniewski plaanib Kesk-Euroopa riikide juhid kutsuda Varssavisse, et arutada terrorismi vastu võitlemist. ?Konkreetsetest tegudest USA abistamisel on praegu veel vara rääkida, aga me lähtume eelkõige sellest, et oleme NATO liikmed.?

Täna annab kaitseministeerium ülevaate NATOga liitumise senisest käigust ning ühtlasi tutvustab NATO liikmeks saamise Eesti aastaprogrammi sellel ja tuleval aastal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:53
Otsi:

Ava täpsem otsing