Tallinna aktsiaturg rahunes maha

Raivo Sormunen 19. september 2001, 00:00

Kui viimase nädala jooksul käis Tallinna börsil vilgas ja närviline kauplemine, siis eile olukord rahunes ning kohalik aktsiaturg meenutas juba rohkem letargias viibivaid Euroopa aktsiaturge.

Juhul kui eilse päeva lõpuks poleks kahe plokktehingu käigus kaubeldud üle 72 000 Hansapanga aktsiaga, oleks börsipäeva käive jäänud mannetuks. Õnneks seda ei juhtunud ning päevakäibe skooriks tuli igati mõõdukas 16 mln krooni.

Hoolimata passiivsest kauplemisest püsisid aktsiahinnad terve päeva tugevad ja lõpetasid pärastlõunal plusspoolel.

Käivet üleval hoidnud Hansapanga aktsia liikus vaikselt ülespoole, sulgudes 140,50 kroonil ehk 1,4 plussis. Siiski jäid aktsia hinnanoteeringud päeva lõpuks küllalt laiaks, mis viitab likviidsuse kadumisele päeva lõpus.

Märgatavalt kerkisid eile teise Tallinna börsil noteeritud panga ehk Sampo Panga aktsia hinnanoteeringud. See aitas aktsial lõpetada 13 kroonil ehk 4 kõrgemal kui päev varem.

Kõige aktiivsemalt kaubeldi eile Eesti Telekomi aktsiaga, mis sulgus 44,25 kroonil ehk 1,1 esmaspäevasest tasemest kõrgemal .

Lisanimekirjas olid lood aga mõnevõrra tumedamad. Päevaga langesid nii Kalevi kui Baltika aktsia noteeringud. Viimasena mainitud aktsia müügiäär oli viimati nii madalal kui eile, ehk 33,50 kroonil, selle aasta alguses.

Eile hommikul suutis USA börs end päris stabiilsena näidata, mis annab aluse loota, et Tallinna börsil püsib täna enam-vähem rahulik börsipäev.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:53
Otsi:

Ava täpsem otsing