Börsiülevaade: aktsiaturg eesotsas Hansaga tugev

19. september 2001, 14:57

Tallinna aktsiaturul oli tänane päev üldjoontes positiivne. Hansapanga aktsia langes vähem ja Eesti Telekomi aktsia kerkis rohkem kui enne börsipäeva arvata võis.

Täna hommikune uudis Swedbanka ja SEBi ühinemise katkemisest oli Tallinna börsil eeskätt signaal Hansapanga spekulatiivsetele aktsionäridele, kes lootsid kõige enam äkktulu saamise võimalusse, juhul kui Rootsi pankade ühinemise järgselt oleks Hansapank teatud preemiaga maha müüdud.
Siiski oli tunda, et taolisi investoreid ei ole Hansapanga aktsionäride seas kuigi palju.

Seda näitab ka aktsia hind, mis püsib praegu praktiliselt samal tasemel kui veebruari keskel, kui poldud ühinemisega veel avalikkuse ette tuldud.

Nii Tallinna börsi kui ka Hansapanga aktsionäri jaoks on pikemas perspektiivis tegemist positiivse sündmusega.
Hansapanga aktsia eluea võimalik pikkus suurenes ning aktsionäril on võimalik teenida pikemas perspektiivis rohkem tulu pangandussektoriga võrreldes kiirema ja parema tempoga liikuva panga aktsionärina.

Kuigi hommikul tõmmati Hansapanga aktsia hinnanoteeringud alla oli päeva jooksul näha aktsiahinnas kosumist, mille tulemusena registreeriti päeva lõpuks aktsiale ära vaid 1,1% langus ja sulgemishind 139 kroonil.

Tänu päeva lõpus tehtud 138 000 aktsia suurusele plokktehingule, kerkis börsipäeva käive päeva lõpuks ligi 27 mln krooni alla.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia liikus päeva lõpuks üllatuslikult 5,1% plussi, sulgudes 46,50 kroonil.
Kui muidu oleks võinud selle liigidata väikeaktsionäride ostuhuviks aktsiahinna mõningase stabiliseerumise tõttu 45 krooni lähistel, siis Euroopa telekomisektori tänane tugev ülesliikumine ja Eesti Telekomi GDRi 6,3% tugevnemine Londonis näitab suuremate investorite ostuhuvi allasurutud tehnoloogiasektori aktsiate vastu.

Sama ei saa aga mainida Tallinna börsil noteeritud XXL.EE <GR#EE.XXL> aktsia suhtes, mis sulgus täna 2 kroonil ehk 70,2% madalamal kui 23 augustil kui viimati antud aktsiaga Tallinna börsil kaubeldi.
Selline suundumus levitab usku, et ettevõte pankrot ei ole enam mägede taga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing