Reede 21. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Armastus ja anarhia tulevad Helsingisse

Tarmo Virki 21. september 2001, 00:00

Täna algab filmifanaatikute jaoks pidu ja pillerkaar, poolteist nädalat kestev Helsingi filmifestival. Filmifriike pole kinno sisenedes vaja karta ? neil on põhjust keskenduda valitud filmile.

Eestile kõige lähemal toimuv välismaine filmifestival küllastab Helsingi mitmed kinoekraanid eriliste linateostega kogu maailmast. Kohal on ka palju filmitegijaid.

Anarhiat ei tasu samuti karta, festivali temaatika ?Armastus ja anarhia? alla kuulub siiski vaid murdosa kõikidest festivali filmidest. Lisaks briti ja prantsuse linateostele leidub kavas palju aasia ja ladinaameerika filme.

?Festivali hingeliseks selgrooks on kindel personaalne nägemus, mis ei alistu aina kitsarinnalisemaks muutuva massikultuuri ees,? kirjeldab festivali direktor Pekka Lanerva.

Kuigi festival algab täna, anti pidulik avalöök juba eile õhtul filmiga ?Moulin Rouge?. Esitusel oli kohal ka filmi re?issöör Baz Luhrmann. Festivali lõpetab ?Alien 4? ja ?Delicatesseni? re?issööri Jean-Pierre Jeunet? uusim film.

Festivali suuremate sündmuste hulka kuulub kindlasti Berliini filmifestivalil auhindu korjanud Patrice Chereau? film ?Intimacy?. Lisaks kunstilistele saavutustele teatakse filmi ka 35 minutit kestvate seksistseenide tõttu.

Kindlasti tasub ära märkida jaapani täispikad animafilmid, mille seas linastuvat Hayao Miyazaki ?Princess Mononoked? (1997) on üritatud festivalile saada juba mitu aastat järjest. Sel aastal on see korraldajate rõõmuks lõpuks õnnestunud.

Festivali piletid maksavad kolmandiku võrra vähem kui kinopiletid Helsingis keskmiselt. Pääsmeid saab lunastada 30 marga eest, sarjapilet ? 11 filmi ja kataloog ? maksab 300 marka.

Suurte, ülemaailmseid menufilme näitavate kinode kõrval võib festivalil pakutavat alternatiiviks vaadata Helsingi kinodes Orion, Andorra, Bio Rex ja Engel.

Helsingi filmifestival ?Armastus ja anarhia?
kuni 30.09.
www.hiff.fi

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:11
Otsi:

Ava täpsem otsing