Turg vaikne, kuid Norma languses

Raivo Sormunen 21. september 2001, 00:00

Jätkuvad kasumihoiatused ja töötajate koondamised on Euroopa turgudel muutnud investorid järjest ebakindlamaks majanduse võimaliku paranemise suhtes.

Välisbörside miinusesse langemise kõrval toimus kerge aktsiahindade odavnemine eile ka Tallinna börsil.

Tavapärasest suurema käibe taustal sai mõnevõrra suurema müügihuvi osaliseks vaid Norma aktsia, mis tegi päevaga läbi 2,8se languse, mille tulemusena aktsia hind sulgus 45,20 krooni tasemel.

Pärast terroristide rünnakut on kõva löögi saanud ka ettevõtte Rootsi päritolu suuromanik Autoliv, mille aktsia on möödunud nädala algusest kaotanud juba 20. Välisanalüütikute sõnul võib terroriakt alandada oluliselt uute autode müüki. Sellest võib aga kaudse löögi saada ka mootorsõidukeid turvarihmadega varustav Norma.

Kerge languse läbis eilse börsipäeva aktiivseim Eesti Telekomi aktsia, mis sulgus 46,25 kroonil ehk 0,5 madalamal kui päev varem.

Eilse päeva positiivne noot tuli Tallinna Börsilt, kes võttis vastu otsuse, et järgmisest nädalast on kaubeldavate aktsiate ja väärtpaberite miinimumkoguseks üks aktsia. Tõsi, turgu see tõsta ei aita, küll aga peaks see turule juurde tooma väikeinvestoreid, kel avaneb võimalus maaklerite vahendusel ka väikeste väärtpaberikoguste peale hinnanoteering välja panna. Peale selle peaks see kokku tõmbama aktsiate hinnanoteeringud, mis on paljude aktsiate puhul praegu liigagi laiad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing