Mihkel Pärnoja avaldus

01. oktoober 2001, 00:00

Austatud ajakirjanikud
Olen langetanud isikliku otsuse: olen otsustanud majandusministri kohalt tagasi astuda. Täna esitasin Rahvaerakonna Mõõdukad juhatusele taotluse, et juhatus esimesel võimalusel minu taandumisavaldust arutaks. Olen Mõõdukate minister ja seetõttu pean sellist kooskõlastust vajalikuks.

Juba mõnda aega olen tundnud, et paljude vajalike otsuste tegemisel pole avalikkuse tähelepanu pööratud mitte otsustele ja probleemidele, vaid Mihkel Pärnoja isikule. Sellises olukorras pean tagasiastumist ainuvõimalikuks lahenduseks ja loodan, et Rahvaerakonna Mõõdukad juhatus minu otsuse ka heaks kiidab.

Olen veendunud, et valitsuse otsused kaasata Narva Elektrijaamade ja Eesti Raudtee omanikeringi välisinvestoreid olid õiged, möödapääsmatud ja vajalikud otsused. Kahjuks ei suutnud ei mina ega ka mu kolleegid nende keeruliste protsesside tagamaid ja olemust kõige arusaadavamal viisil selgitada. Olen veendunud, et tulevik veenab ka minu tegevuse kõige ägedamaid kriitikuid eilsete ja tänaste raskete otsuste õigsuses. Samal ajal loodan, et valitsus ja uus minister jätkavad viimase kahe aasta vältel majandusministeeriumist alguse saanud initsiatiive ? ettevõtluse tugisüsteemide arendamist, teadus- ja arengustegevuse toetamist ning regionaalseid tööhõiveprogramme.

Olen kindel, et saan jätkata nende valdkondade arendamist riigikogu liikmena. Tänan oma kolleege majandusministeeriumist, valitsusest ja erakonnakaaslasi, kes mind ka kõige raskematel hetkedel usaldasid ja toetasid.

Tänan tähelepanu eest. (28.09.)

___________________________________________

Vea teinud minister peab selle vea eest ka vastutama. Ministri üheks vastutusvõimaluseks on lahkumine oma ametikohalt, kui ta on teinud selliseid vigu, mis nõuavad tema lahkumist. See tähendab aga seda, et need vead peavad olema reaalselt tehtud ja see minister peab nende vigade eest vastutama.

Mihkel Pärnoja (?Pärnoja sõnul ei peaks ükski minister ametist lahkuma?, EPL, 27.03.)

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing