Wall Streeti investeerimispankades uus koondamislaine

01. oktoober 2001, 11:15

Wall Streeti investeerimispangad plaanivad taasalustada 11.septembri terrorirünnaku poolt katkestatud töötajate koondamist, kirjutab Financial Times.

Koondamiste uut lainet veab Morgan Stanley, kes plaanib investeerimispanganduse osas koondada 200 töökohta.

See ei jää aga tõenäoliselt viimaseks koondamiseks, sest väärtpaberifirmad maadlevad juba enne terrorirünnakut sektori halvenenud majandusseisuga.

'See on alles algus,' lausus SG Cowen Securitiesi president ja tegevjuht Kim Fennebresque. 'Olukord läheb veelgi hullemaks,' lisas ta.

Morgan Stanley töötajatest kannatavad porgnooside kohaselt kõige enam telekommunikatsiooni-, meedia- ja tehnoloogiasektori spetsialistid.

Koondamisi jätkavad ka teised Wall Streeti firmad, nende seas Credite Suisse First Boston ja Goldman Sachs.

Goldman ei soostunud võimalikku koondamist kommenteerima, kuid ettevõte on varem kinnitanud, et tahab töötajate arvu hoida eelmise majandusaasta lõpu 23 000 tasemel. Arvestades aga sellest ajast toimunud töötajaskonna suurenemist, ootab eelmise koondamine eest 2000 inimest.

Investeerimispankades on tänavu koondatud juba 25 000 inimest ning arvestades pankade seniseid majandustulemusi, ei ole koondamised veel sugugi läbi.

Võrreldes eelmise aasta sama ajaga langes augustis lõppenud kolmanda kvartali kasum Goldman Sachsil 43%, Morgan Stanleyl 41%, Lehman Brothers?il 32% ja Bear Strearnsil 26%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing