Analüütikud: Eestis on aktsiad alahinnatud

Peep Sooman 02. oktoober 2001, 00:00

Praegu alla 60 krooni maksva Eesti Telekomi aktsia õiglaseks väärtuseks aasta lõpuks peab investeerimispank Trigon Capital 100 krooni. Trigon Capitali analüütiku Kadri Haldre sõnul on tegu majandustulemuste alusel arvutatava hinnaga. ?See annab indikatsiooni, mis aktsia hind peaks olema. On selge, et turu ja sektori meeleolud mõjutavad ja turg reageerib aeg-ajalt üle,? sõnas Haldre.

Investeerimispanga Suprema peaanalüütik Veikko Maripuu ütles, et aasta lõpuks antavad hinnasihid ei pruugi tegelikkuses täituda. ?Ei pruugi tähendada, et turuhind just seal on, aga ta võiks seal olla,? sõnas Maripuu. ?Meie nägemuse kohaselt on turg aga alahinnatud,? lausus peaanalüütik. ?Usun sellesse soovitusse, mida me välja anname,? lausus ta.

Maripuu hinnangul on tugevasti alahinnatud näiteks Eesti Telekomi aktsia. ?Üldiselt on telekomisektor lasknud oma üleliigse auru välja, aga paljud viskavad Eesti Telekomi oma portfellist välja olenemata selle fundamentaalsetest näitajatest, ehkki Eesti Telekom on konservatiivne ettevõte,? sõnas Maripuu.

Eesti Telekomi portfellidest eemaldamise põhjuseks peabki Maripuu investorite üldist suhtumist telekommunikatsioonifirmadesse. ?Eesti Telekomi osakaal nende portfellides on väike, mistõttu eraldi sellega ei tegeleta,? selgitas ta.

Suprema hindab Eesti Telekomi aktsia aasta lõpu väärtuseks 115 krooni, Hansapanga hinnasihiks on 178 krooni, Normal 62 krooni, Merko Ehitusel 49 krooni.

Ainsana on hinnasiht ja praegune turuhind peaaegu samal tasemel Saku puhul, aastalõpu hinnaks oodatakse 56 krooni.

Ühispanga turuanalüüsi divisjoni direktor Sven Kunsing ütles, et puhtalt fundamentaalsete näitajate kohaselt tasub osta Hansapanga ja Eesti Telekomi aktsiat. ?Meie aktsiad on olnud odavamad võrreldes meie lääne analoogidega, kohalikel aktsiatel on potentsiaali tõusuks, sest viimase aasta-poolteise jooksul meil mingist mullist rääkida ei saa, erinevalt paljudest lääne turgudest? ütles ühispankur. ?Mõelda võib ka tööstusaktsiate, näiteks Norma ja ka Viisnurga ostmisele,? lisas Kunsing.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing