Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti pakub investoritele endiselt huvi

Katrin Kurss 03. oktoober 2001, 00:00

Millistesse valdkondadesse on EBRD-l plaanis investeerida?
EBRD peab väga oluliseks väikeste ja keskmiste ettevõtete rolli riigi majanduses ning jätkab nende toetamist investeeringutega fondidesse ning krediidi andmisega pankadele.

Erinevalt senisest on EBRD valmis andma riskikapitali otse Eesti ettevõtetele ilma riigi vahenduseta. Näen Eesti võimalust innovaatiliste projektide arendamises.

EBRD strateegia Eestis näeb ette pikaajalisi investeeringuid infrastruktuuri projektidesse, sealhulgas kohalike omavalitsuste infrastruktuuri. Arutasin mitmeid projekte Tallinna linnapeaga ja Eesti Energia juhtidega.

EBRD on valmis osalema Eesti pensionisüsteemi väljaarendamises ja tervishoiusektori reformimises.

Millist mõju avaldab Eesti tulevikuväljavaadetele maailmamajanduse olukord?
Loomulikult on USA sündmustel mõju Eesti avatud majandusele, kuid see ei ole otsustava tähtsusega. Eesti on pühendunud oma majanduse konkurentsivõime parandamisele ning olen veendunud, et Eesti ei kaota praegust positsiooni ELi kandidaatriikide seas. Eesti majandus on paindlik ja investorid Eesti vastu huvi ei kaota.

Kui palju on EBRD-l kavas Eestisse investeerida järgmisel aastal?
Ma võin öelda, et sel aastal on meil kavas investeerida ligi miljard krooni. Mis puutub järgmisse aastasse, siis see sõltub konkreetsetest projektidest.

EBRD-l on vahendid ja strateegia investeerimaks võimalikult palju, sest investeeringud lükkavad majanduse käima. Meil ei ole kavas vähendada investeeringuid Eestisse. Vaatamata sellele, et toetame rohkem teisi piirkondi, on meil ressurssi jätkata investeeringuid Eestisse vähemalt senises mahus.

Möödunud aastal rahastas Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank Eesti panku ja ettevõtteid 851 miljoni krooniga. Kümne tegevusaasta jooksul on EBRD Eestis teostanud 42 projekti ja investeerinud 5,7 miljardit krooni.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing