Riigikontroll: riigil puudub ülevaade püütud kalakogustest

05. oktoober 2001, 10:31

Tõhusa kontrolli puudumise tõttu püütakse siseveekogudest ja rannavetest rohkem kala, kui loodus juurde suudab toota, leiab riigikontroll oma kalavarude kasutamist käsitlevas analüüsis.

Kõiki väljapüütud kalakoguseid ei kontrollita ning riigi aruandlus ei näita väljapüükide kohta adekvaatset pilti.

50 000 kalurist ja rohkem kui 100 000 ühe õngega püüdjast seaduskuulekad püüdjad on võrreldes saake ja tulusid varjava kaluriga ebavõrdsetes tingimustes.

Olukorras, kus kala on püütud rohkem, kui tohiks, kalavarud aga on langenud alla loomuliku taastuvuse piiri, tuleb Riigikontrolli arvates leida lahendus kalavarude taastamiseks.

Põhimõtet 'saastaja/kasutaja maksab' rakendatakse vähe. Kuna riigile on kalamaimude kunstlik taastootmine kallis tegevus, eriti olukorras, kus kalapüüki ei suudeta kontrollida, peaks kalavarude taastamise kulud kandma püüdja.

Keskkonnaminister teavitas Riigikontrolli, et arvestab oma töös Riigikontrolli seisukohtadega ning kavandab esmajoones kalandusalase seadusloome parandamise kaudu
neid ka ellu rakendada.

Riigikontroll märgib, et senini puudub Riigikogus kinnitatud kalandusvaldkonna ühtne strateegiline arenguplaan ja strateegilistest eesmärkidest tulenev rahastamispoliitika.

Riigikontrolli peakontrolöri otsus 'Kalavarude haldamise planeerimine ja eelarvestamine' on avaldatud riigikontrolli veebilehel <#riigikontroll=http://www.riigikontroll.ee>

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing