Börsiülevaade: Tallinna börs tegi läbi languse, Telekom -3,6%

08. oktoober 2001, 14:54

Terrorivastase sõja avasammud muutsid emotsionaalsemaks ka Tallinna börsi, kus aktsiahinnad näitasid eesotsas Eesti Telekomiga täna mõõdukat langust.

Järjekordselt väga head kauplemisaktiivsust tunda saanud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia odavnes täna 3,6% ja sulgus 60,25 kroonil.

Päeva madalaima punkti saavutas aktsia veerand tundi pärast börsipäeva avanemist, kui väärtpaberihind katsus ära 57 krooni ehk oli omadega juba 8,8% miinuses.

Lisaks terroristide vastu alustatud sõjast tekkinud emotsionaalsele ebastabiilsusele oli viimase kahe päeva jooksul ligi 15% kerkinud aktsia olla väljas ka kasumivõtjad, kes lühikese aja jooksul said Tallinna börsi kohta harvanähtavalt palju teenida.

Kuigi terroristide suunas korraldatud vasturünnakut olid aktsiaturud juba mõnda aega oodanud oli see juba stabiilsemaks muutuma hakanud turgude jaoks siiski sündmus, mis muutis investorid närvilisemaks ja ebastabiilsemaks.

See pani mõtlema jälle rohkem tuleviku peale, mille suhtes on aga aina raskem täpseid prognoose teha.

Möödunud nädala lõpus juba 140 krooni peal ennast turvaliselt tundma hakanud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia vajus täna antud toetustasemest vaikselt läbi, sulgudes 139,25 kroonil ehk 1,4% madalamal kui möödunud nädala lõpus.

Õhku lasti välja ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsiast, mis odavnes 2,5% ja peatus 46,60 kroonil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing