Privador toob turule oma andmeturbetoote tarkvaraversiooni

11. oktoober 2001, 14:09

Tänasest on müügil uus versioon Privadori populaarseimast andmeturbetootest. Seni eelkõige riigi- ja finantsasutustes kasutusel olnud andmeside krüpteerimissüsteem on nüüdsest kättesaadav ka väiksematele ettevõtetele. Privador VPN on toode, mis võimaldab Interneti kaudu luua kiirelt ja odavalt privaatseid sidevõrke.

VPN-tehnoloogia on ennast tõestanud kui odav ja turvaline viis ühendada erinevad kontorid ja töökohad ühtsesse laivõrku, mis võimaldab firmadel oluliselt sidekulusid kokku hoida.

Privador VPNi olulisim osa on krüptomüür, mis paigutatakse turvalise privaatvõrgu igasse haruvõrku. Privador VPN puhul toimub võrgu haldamine tsentraalselt, mis oluliselt vähendab inimkulutusi võrgu haldamisele.

Privadori toote uus komponent CryptoWall S (tarkvaraline krüptomüür) on funktsionaalsuselt samaväärne juba olemasoleva tootega, kuid nüüd saab teda osta ka puhta tarkvaralahendusena, mis võimaldab toote müügihinda märkimisväärselt vähendada.

'CryptoWall S-i turuletoomisega jätkab Privador oma suunda pakkuda peamiselt tarkvaralisi lahendusi ning jätta kliendile otsustusvabadus riistvara kasutamise suhtes. VPN-tehnoloogia populaarseks muutumise tõttu on ka keskmised ja väiksemad ettevõtted asunud kasutama VPN-e kui odavat ja turvalist andmesidevõimalust. Samas kasutaksid sellised ettevõtted septsiaalriistvara asemel juba olemasolevat riistvara ning sellistele klientidele mõeldes ongi CryptoWall S turule toodud,' kommenteeris Privadori tehnoloogiajuht Tarvi Martens. 'Uue lahenduse puhul on tagatud ka täielik ühilduvus Privadori seniste VPN-toodetega.'

Privador VPNi kasutavad mitmed ministeeriumid ja riigiasutused, sh Eesti Vabariigi Välisministeerium kõigi välissaatkondade ja ?esinduste andmeside turvamiseks, Maksuamet, politsei ja piirivalve ning Olympic Casino Group AS. Hiljuti lisandus Privadori klientide hulka Eesti Vabariigi Justiitsministeerium, ühendades üle 50 oma haldusalas toimiva kontori üleriiklikku VPN-i, kasutades selleks Privadori VPN-seadmeid.

Uuenenud on ka süsteemi haldusvahendid. Nüüdsest saab luua filtreid erinevate haruvõrkude vahele, mis võimaldab rangelt piirata nt Interneti kasutamist või juurdepääsu eriti tundlikele serveritele. Samuti saab liiklust prioritiseerida, tagades nt kriitiliste andmebaasiserverite kättesaadavuse ka piiratud ribalaiuse korral ja andes andmebaasiliiklusele eelistuse võrreldes nt veebisurfimisega.

Privador AS on juhtiv Eesti infoturbelahenduste pakkuja. Firma pakub terviklikku sideturbevahendite perekonda. Privadori PKI-lahendused tagavad tipptasemel tehnoloogia abil digitaalinfo pikaajalise tõestusväärtuse. Firma jätkab uurimis- ja arendustööd PKI ja elektrondokumendi (digitaalallkirja) tehnoloogiate valdkonnas. Privador AS asutati 2000. aasta algul.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing