Eesti Loto lubab tuua jõuluks turule virtuaalloto

Merike Ojasson 12. oktoober 2001, 00:00

Eesti Loto ja Net Group OÜ vahel sõlmitud lepingu järgi on detsembrikuus võimalik interneti kaudu mängida nii Viking Lottot kui Keno lotot, lubas Eesti Loto juhatuse esimees Monika Salu.

?Kogu investeering läheb meil kokku maksma ligi pool miljonit krooni, seda polegi väga palju. Net Group OÜga on leping tehtud, nende valimisel arvestasime nende kogemust hipodroomil toimiva süsteemi väljatöötamisel ja pakutud hinda, meie jaoks on oluline ka kogu süsteemi turvalisus,? selgitas Salu.

Interneti- ja varsti ka mobiililoto süsteemi käivitamine on Salu sõnul täiendavate mänguvõimaluste loomine, tänu suuremale mängijate arvule kasvavad tõenäoliselt ka võidusummad. Uute lotovormide käivitamise tulemust hinnatakse Eesti Lotos väga heaks, kui see annab ettevõttele kogukäibest ühe protsendi ehk aastas üle miljoni krooni.

?Interneti- ja mobiililoto sihtrühmaks on just need arvutit kasutavad inimesed, kes ei raatsi oma autot lotopileti ostmiseks kioski ees kinni pidada. Mobiililoto idee tuli sellest, kui kuulsin, kuivõrd palju on hakatud saatma SMSe,? rääkis Salu.

Eesti Mobiiltelefoni (EMT) jaoks on tuleva aasta algul käivituv mobiililoto osa m-kommertsist, mille praegusteks toimivateks rakendusteks on mobiilparkimine ning logode-helinate tellimine.

?Loodame lotole küllaltki suurt kasutajaskonda, sest lotopilet on ju suuresti emotsionaalne ost. Istudes televiisori ees ja kuuldes, et täna on jackpot nii ja nii suur, on kindlasti paljud tabanud end hetkemõttelt, et ostaks pileti, aga ei viitsi minna välja lähimat müügipunkti otsima. Kui lotopileti ostmine oleks mobiiliga võimalik sealtsamast teleri eest, oleks hetkeahvatluse järgijaid kindlasti rohkem,? kommenteeris EMT avalike suhete juht Kaja Pino.

Mujal maailmas teeb internetiloto võidukäiku Islandil, kus arvuti kaudu ostetakse ligi pool Viking Lotto piletitest. Soomes saab interneti kaudu erinevaid lotosid mängida juba ligi viis aastat, internetilotod annavad Veikkaus OY käibest 4?5 protsenti.

?Internetiloto põhimõte on selles, et inimene registreerib ennast, teeb lotoarvele rahalise ülekande ja võibki mängima hakata. Süsteem toimib koostöös pankadega, ka inimese võidusumma kantakse kohe tema kontole. Ainsad piirangud on selles, et võlgu lotot mängida ei saa ja juhul, kui võidusumma on üle 30 000 marga, tuleb seda isiklikult vormistama tulla,? selgitas Jarkko Haukilahti Veikkaus OY internetiosakonnast.

?veitsis alustas SWISS LOTTO internetipõhise loterii korraldamisega aasta tagasi, esimeste kuudega registreerus mängijatena 15 000 inimest. Registreeruda saavad vaid ?veitsi kodanikud, ka Kesk-Euroopas toimib ettemaksusüsteem.

Eestis on üle aasta toimunud ASi DotCom internetiloto zetu.ee keskkonnas, kus võidufondi suurus on üle 250 000 krooni. Zetu-lotos osalemine nõuab mängija registreerimist, muid kulutusi teha ei tule.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:57
Otsi:

Ava täpsem otsing