Kui tolmune tuba vajab tolmuimejat

Riina Kallas 12. oktoober 2001, 00:00

Tolmuimeja ostmine ei ole sugugi imeasi, kuid nii mõndagi võiks kaupluses tolmuimejaid valides juba ette teada. Kõigepealt tasub selgitada välja, kui suure võimsusega masinat majapidamisse on vaja. Mootori võimsuse skaala ulatub laias laastus 1000?2000 ning imemisvõimsus 250?450 vatini, kuid numbrid on vaid üldiseks orientiiriks. ?Võimsuse skaala ei anna objektiivset vastust, sest igal tootjal on omad vahendid, millega mõõdetakse,? selgitab endine Sandmani Grupi tootejuht Tiit Pappel.

Arvestama peab puhastatavate pindade iseloomu. ?Kui on mistra tüüpi vaip, siis sobib ka madalama võimsusega masin. Kui on aga pikakarvaline vaip ja koduloomad, siis on soovitav osta suurema võimsusega masin, alates 1400?1500 vatist,? soovitab Pappel. Suurema võimsusega masina eelis on ka vastavalt puhastatavale pinnale reguleeritav võimsus.

Tolmukotte võib võrrelda mobiiltelefonide laadijatega, mis sobivad enamikus vaid kindlale mudelile. ?Tolmukottide saadavus on esimesi asju, mida inimene peab arvestama, kui ta läheb tolmuimejat ostma,? räägib Pluss Miinus Elektroonika tootejuht Ruth Aarma. ?Mitte nii, et kahe-kolme aasta pärast tekib olukord, et seda tolmuimejat toonud firmat enam ei ole, siis pole selle tolmuimejaga enam midagi teha.?

Tolmukottide kättesaadavuse probleem võib tabada nii vähetuntud tootja kauba kui mõnede mudelite puhul ka kataloogist tolmuimeja soetanut. Kuigi tolmukotte saab kataloogistki tellida, ei pruugi mudelite vahetudes neid enam müügil olla. Odav tolmuimeja ei pruugi Aarma sõnul kokkuvõttes väga soodsaks osutuda. Hobby Halli turundusjuhi Piret Kaare sõnul on firmal üldiselt tavaks, et klient peab saama tolmukotte osta ka pärast garantiiaja lõppu. ?Üldiselt peetakse kohustuseks tagada tolmukottide kättesaadavus vähemalt kolm aastat pärast ostu. Samas ei ole meiegi kaitstud selliste takistuste eest, nagu tehase pankrot või tootmise lõpetamine. Tavaliselt püüame siiski leida ostjaga mõlemat poolt rahuldava lahenduse,? täpsustab ta. Kataloogikaupade eelis on aga 14päevane tutvumis-, vahetus- ja tagastusõigus.

Kauplustes on saadaval nii riidest kui paberist tolmukottidega tolmuimejaid. ?Paberkotiga tolmuimejat on esiteks kergem kasutada, teiseks ta on hügieenilisem,? soovitab Pappel. ?Riidest kotis tekib päris põnev elu, igasugused tolmulestad ja bakterid, mis ei kao koti tühjaks kloppimisel.?

Üliodava tolmukoti puhul tuleb vaadata, kas on tegemist ühe- või mitmekordse paberikihiga tolmukotiga ning jälgida tehase nõuet vastavale tolmuimejale. Muidu tekib oht, et võimas tolmuimeja lõhub tolmukoti ja masinasse sattuv tolm rikub selle ära. Et selliste õnnetuste puhul ei kehti garantii, tuleb paraku osta uus masin.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:11
Otsi:

Ava täpsem otsing