Sotsiaalministeerium soovitab imelikke kirju mitte avada

15. oktoober 2001, 16:25

Sotsiaalministeeriumi ja Tervisekaitseinspektsioon hoiatavad, et imelikke ja kahtlaselt aadressaadiga kirju ei maksa avada, kirjutab Postimees Online.

Siberi katku nii-öelda kopsuvormi tekitajaid on tõepoolest võimalik kirja teel levitada ja see on üks bioterrorismi vorme, teatas sotsiaalministeerium.

Ministeerium ja Tervisekaitseinspektsioon soovitab mitte avada selliseid kirju, kus puudub saatja aadress või mis on tulnud kohast, millega kirjasaajal seni on kontaktid puudunud. Samuti soovitatakse mitte avada kirju, mis sõrmega katsumisel tunduvad sisaldavat pulbritaolist ainet.

Kõige lihtsam on sellised kirjad põletada. Kui aga kahtlasena tunduval ümbrikul on saatja aadress, siis võiks enne kirja avamist tagasiside korras kontrollida, mis saadetisega on tegu.

«Kui aga saaja on kirja avanud, mis sisaldab imelikku pulbrit, siis tuleb see kohe ilma tolmu tekitamata panna kilekotti või kilekaante vahele ning informeerida Päästeametit,» soovitas sotsiaalministeerium.

Ümbrikuga kokku puutunud inimesed peavad viivitamatult pöörduma arsti poole.

Kokkupuutel siberi katku tekitavate eostega võivad esimesed haigustunnused ilmneda paari päeva jooksul. Alguses on tegemist lihtsalt kehva enesetundega nagu gripi või mõne muu ülemiste hingamisteede nakkushaiguse puhul.

Haigustunnuste ilmnemisel tuleb kohe pöörduda perearsti poole ja paluda tal kindlasti võtta laboratooriumi saatmiseks ninasõõrmest proov. Kui ka arst kahtlustab siberi katku, siis kirjutab ta selle raviks penitsilliini või mõne muu antraksivastase antibiootikumi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing