Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Telekomilt oodatakse kasumi langust 40

Kaja Koovit 16. oktoober 2001, 00:00

?Eesti Telekomil on trend tulude vähenemisele,? lausus Sander Danil.

Eesti Telefoni tulemus on tema sõnul tõenäoliselt jätkuvalt nõrk ja tagasiminek võiks tulla ka Eesti Mobiiltelefoni poolelt. Kui esimesel poolaastal toetasid tulemust erakorralised tulud varade müügist, siis seekord sellist tuge ei ole, lausus Danil, kes prognoosib Eesti Telekomi kolmanda kvartali ärituluks 963 miljonit krooni ja puhaskasumiks 206 miljonit krooni.

Sellisel juhul väheneksid Eesti Telekomi äritulud kolmandas kvartalis eelmise aasta sama ajaga võrreldes 4 protsenti ja puhaskasum 38.

Ühispank prognoosib analüütikutest ainsana Telekomi äritulude langust võrreldes möödunud aasta sama ajaga.

Üheks kuu kokkuvõttes ületavad äritulud Danili prognoosi järgi mulluseid tulusid 4 protsendi võrra ning puhaskasum jääb 19 võrra madalamaks.

Telekomi kolmanda kvartali EBITDAks (kulumieelne ärikasum) ootab Ühispank 424 mln krooni ehk neljandiku võrra väiksemat tulemust kui mullu. Üheksa kuu EBITDA peaks jääma mullusest kümnendiku võrra madalamaks.

Trigon Markets ootab Telekomi kolmanda kvartali puhaskasumiks 219 miljonit krooni, mis jääks mullusele alla 34 protsendiga.

Hansabank Marketsi analüüsi osakonna juhataja Urmas Riiel ootab Telekomi puhaskasumiks 225 miljonit krooni ehk analüütikutest enim. ?Loodame, et inimesed räägivad jätkuvalt telefoniga,? märkis ta.

Hansabank Marketsil on Eesti Telekomi fundamentaalanalüüs muutmisel ning tõenäoliselt ootusi muudetakse, kuid kõigepealt oodatakse ära ettevõtte kolmanda kvartali tulemused.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:58
Otsi:

Ava täpsem otsing