Klaasvaheseinad loovad ühtaegu avarust ja eraldatust

Endrus Arge 17. oktoober 2001, 00:00

Peamiselt tuntakse nelja erinevat tüüpi profiiliga klaasvaheseinu: alumiinium-, metall-, puit- või MDF profiilid. Enamik nendest materjalidest valmistatud seinu on statsionaarsed ja nende teisaldamine on palju aega ja raha nõudev ning tihti tülikas ettevõtmine.

Teisaldatavad moodulvaheseinad valmistatakse enamasti puit- või MDF profiilist. Kui puitu ja selle omadusi teab igaüks, siis MDF ei ütle paljudele midagi. MDF on sisuliselt pressitud puitmaterjal, aga nt männipuiduga võrreldes on ta oluliselt vastupidavam erinevatele keskkonnatingimustele.

Soovitan männipuidust profiiliga vaheseinu vältida, sest nendega on kvaliteediprobleeme. Näiteks oleme mitmel juhul välja vahetanud erinevate Eesti tootjate poolt valmistatud puitseinad, mille uksed ja moodulseinte profiilid on kõveraks kuivanud ning purustanud nendes olevad klaasid.

Teisaldatavad vaheseinad tuuakse kohale valmis moodulitena, mille sisse on paigutatud klaas või muu täitematerjal. Tavaliselt on klaas mooduli profiilis oleva soone sisse kinnitatud liistudega, silikooniga või kummitihenditega. Liistud, mis kinnitatakse naelte või kruvidega, ei sobi soliidsetele bürooseintele, silikooniga kinnitatud klaasi on purunedes väga raske profiili vigastamata eemaldada, seetõttu soovitan valida seda tüüpi vahesein, millesse on klaas paigutatud kummitihendiga. Lisaks sellele, et ta mooduli sees ei ?klirise?, saab klaasi vahetada või eemaldada kiiresti ja profiili vigastamata.

Mõned kliendid on kahelnud, kas moodulitest koosnev nõupidamisteruum, isegi kui see on ehitatud maast laeni, saab olla helikindel. Saab küll, sest helipidavuse tõstmiseks lisatakse moodulite vahele spetsiaalsed kummitihendid, mis on väga efektiivne vahend helikindluse parandamisel.

Samuti on oluline, et vaheseina seest oleks vajadusel võimalik vedada elektrijuhtmeid, sest seina ääres vedelevaid juhtmeid ei ole ilus vaadata. Elektrijuhtmeid saab vedada näiteks Isku süsteemil Mobile ja Walleniumi süsteemil Wall 90.

Ruumide sisekujundusliku ja funktsionaalsuse seisukohalt on võimalik kasutada erinevaid täitematerjale. Selleks ei pea tingimata olema tavaline kirgas klaas. Võib kasutada ka toonitud või matistatud klaase, helipidavuse suurendamiseks klaaspakette jne. Turvaklaasidena kasutatakse lamineeritud või karastatud klaasi. Kasutatakse ka värvitud või spoonitud paneele, melamiinplaate või muid viimistletud paneele, ka heli summutavaid paneele. Enamik vaheseinte valmistajad nimetatud võimalusi ka pakub.

Profiilide viimistlusvõimalused on väga erinevaid. Kõiki eelpool toodud profiile saab värvida vastavalt värvikataloogile. Alumiiniumi ka anodeeritakse, mis annab sellele väga vastupidava pinna. MDF-i on lisaks paljudele muudele värvidele võimalik värvida ka hõbehalli alumiiniumvärviga. Seda varianti on viimasel ajal väga paljud tellijad eelistanud. MDF profiili saab lisaks värvimisele katta spooniga ning lakkida või peitsida vastavalt valitud toonile. Spoon on hea alternatiiv täispuidule (nt tamm, kask, pöök, jne) ja pealegi tunduvalt odavam. Spooni ja täispuidu vahel on üsna raske vahet teha.

Olenevalt vajadusest saab vaheseintele paigaldada kas tavalisi või lükanduksi, mida samuti värvitakse või spoonitakse. Paljud tootjad valmistavad vaheseinad sellise paksusega, mis võimaldab neid paigaldada koos 92 mm paksuse lengiga tavaliste siseustega.

Moodulvahesein sobib koosolekuruumi eraldama, sest ta on helipidav

Teisaldatavad moodulvaheseinad sobivad näiteks büroodesse, kauplustesse jne, kus on aeg-ajalt vaja muuta ruumi planeeringut ja teha seda suhteliselt odavalt ja lihtsalt. Moodulvaheseinad saab muuta ka helipidavaks.

_________________________

Vaheseina täitematerjalid:

Kirgas, toonitud või mattklaas, värvitud või spoonitud paneelid, melamiinplaadid või muud viimistletud paneelid, ka heli summutavad paneelid.

- Eestis toodetud vaheseinte süsteemid on tunduvalt soodsamad kui välismaised süsteemid.

- Väldi värvitud puitprofiilidega vaheseinasüsteeme (kuivavad välja oksakohad ning praod).

- MDF profiiliga valmistatud vaheseinad ja just nende erilahendused on oluliselt soodsamad, kui näiteks metall- või alumiiniumvaheseinad.

- Valige tootja, kes valmistab kõik vaheseina mõõdud vastavalt kliendi soovile.

- Profiili viimistluses spooni kasutamine on hea alternatiiv täispuidule (näiteks tamm, kask, pöök, jne) ning pealegi tunduvalt odavam. Spooni ja täispuidu vahel on üsna raske vahet teha.

Allikas: Wallenium Grupp

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:58
Otsi:

Ava täpsem otsing