Regionaalminister Asmer väisas Sõmerpalu tööstuspiirkonda

17. oktoober 2001, 13:18

Regionaalminister Toivo Asmer külastas täna Võrumaal Sõmerpalu valda, kus tutvus Sõmerpalu vallas, Hänikese külas asuva tööstuspiirkonnaga, mis annab tööd 200 inimesele.

<pilt#ToivoAsmer.jpg#Toivo Asmer#150#240#0> Sõmerpalu tööstuspiirkonnas tegutsevad metsa -ja puidutöötlemise, pagaritoodete ja lillekasvatuse ettevõtted.

Regionaalminister Toivo Asmer arutas kohtumisel vallavanema Lenhard Ermeliga Sõmerpalu vallavalitsus taotlust riigi poolseks abiks tööstuspiirkonna infrastruktuuri olukorra parandamiseks, mis aitaks oluliselt kaasa tööstuspiirkonna edasisele arengule.

Regionaalminister Toivo Asmer märkis, et ettevõtluse arendamine maapiirkondades on Vabariigi Valitsuse prioriteet ja selleks loodigi eelmisel aastal Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

'Sel aastal on käivitatud terve pakett uusi meetmeid ettevõtjate tarvis. Nii infrastruktuuri arendamise- ja koolitustoetused ning regionaallaenud. Järgmise aasta riigieelarves toetab riik ettevõtluse arendamist pea 130 miljoni krooniga,' sõnas Toivo Asmer.

Alates sellest aastast on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), mille nõukogu esimees on regionaalminister Toivo Asmer, alustanud uue ettevõtlust toetava, infrastruktuuri arendamiseks mõeldud meetme kasutamist. Käesoleval aastal on selleks EAS-i eelarvesse planeeritud 11 miljonit krooni. EAS eraldas septembris 2 miljonit krooni kõrge töötuse tasemega Võhma linna tööstuspiirkonna infrastruktuuri arendamiseks.

Tööstuspiirkonnad luuakse linnadesse ja küladesse omavalitsuste ja riigi abiga, selleks rajatakse sinna omavalitsuste ja riigi vahenditest infrastruktuur ja kommunikatsioonid, et meelitada investoreid rajama piirkonda uusi ettevõtteid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing