Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti ja Holland tunnustavad vastastikku meresõidudiplomeid

ÄP Online 18. oktoober 2001, 00:00

Kokkulepe loob õigusliku aluse Eesti Vabariigis toimuva meremeeste väljaõppe ja diplomeerimise tunnustamisele Hollandi poolt. Selle tulemusena saavad Eesti meremehed jätkata töötamist Hollandi lipu all sõitvatel laevadel.

Kokkuleppe sõlmimise kohustus tuleneb meremeeste väljaõppe, diplomeerimise ja vahiteenistuse aluste rahvusvahelisest konventsioonist. Eesti ühines konventsiooniga 1995. aastal. Konventsiooniga ühinenud riikide valitsused sõlmivad kahe- või mitmepoolseid kokkuleppeid meresõidudiplomite tunnustamiseks.

Konventsioon nõuab lepingute sõlmimist 1. veebruariks 2002, muidu kaotaksid Eesti meremehed õigusliku aluse töötada välisriigi lipu all sõitvatel laevadel.

Kokkuleppele kirjutasid alla Hollandi Kuningriigi suursaadik Joanna M. van Vliet ning teede- ja sideministeeriumi merendusosakonna juhataja Margit Markus.

Pooled väljendasid heameelt, et just Holland on Eesti esimene lepingupartner kõnealuse valdkonna reguleerimisel.

Hollandi lipu alla sõitvatel laevadel töötab palju Eestist pärit meremehi.

Lähitulevikus on teede- ja sideministeeriumil kavas sõlmida analoogsed kokkulepped ka teiste riikidega. Ettevalmistused selleks käivad näiteks Norra, Saksamaa, Venemaa, Libeeria, Antigua ja Barbuda, Marshalli saarte, Vanuatu, Bahama ja teiste riikidega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:58
Otsi:

Ava täpsem otsing