Metanooliohvrite lastele kogutud 211 332 krooni

18. oktoober 2001, 14:20

Unicefi eriarvele nimetusega Pärnu lapsed on laekunud 211 332 krooni, mis läheb metanoolimürgituse tõttu vanemad kaotanud laste abistamiseks.

Unicefi juhi Toomas Palu sõnul jääb arve avatuks kuu lõpuni ja eesmärgiks on koguda iga vanema kaotanud lapse tarvis 10 000 krooni. Tänaseks on selliseid lapsi juba 25.

Palu lubas konsulteerida rahandusspetsialistide ja Pärnu sotsiaaltöötajatega leidmaks viisi, kuidas raha jõuab iga konkreetse lapseni. 'Annetajate soov on, et seda raha jätkuks võimalikult kauaks ja et seda ei saaks ühekordse summana välja võtta,' ütles ta.

82 annetaja seas on vaid 11 firmat või ühendust, ülejäänud on eraisikud. Kõige suurema panuse, kokku 80 000 krooni ulatuses, tegid Eesti alkoholitootjad, kellest omakorda annetas kõige rohkem, 40 000 krooni, AS Liviko.

ASi Remedia müügijuhi Sirje Potissepa sõnul andsid nad raha põhimõtte pärast. 'Ehkki nende laste vanemad ju meie toodangut ei tarbinud, pidasime väikese annetuse tegemist oma kohuseks,' lausus ta.

Eesti Viina Liidu juhatusse kuuluv Potissepp ütles, et alkoholitootjad on huvitatud, et fondi Pärnu lapsed raha jõuaks viimse sendini abivajajateni, mitte ei kaoks teadmata suunas, nagu juhtus Estonia katastroofi ohvritele kogutu rahaga.

Teiste seas andsid Pärnu orbude toetuseks raha ka erakondade naisteühendus, Pärnu maavalitsus, Saarde Katariina kogudus ja Äripäeva seminarid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing