Finantsromaan ?Tappev tehing?

Romet Kreek 19. oktoober 2001, 00:00

Raamatu peategelane on algaja võlakirjakaupleja Paul Murray, kes armastab oma tööd ja tahab endast head muljet jätta. Romaani tegevus toimub rahvusvahelises keskkonnas ? peamiselt Londonis ja mõnes Ühendriikide linnas.

Paul on vaimustuses oma ülemusest, kes on ta silmis üks City börsigurusid, kes laveerib oma tehingutega kaose ja hiigelkasumite piiril ning tuleb tavaliselt ka keerulistest olukordadest võitjana välja. Ülemus suhtub Pauli väga hästi ja Pauli arvates peetakse just teda ülemuse mantlipärijaks,

Siis aga leitakse tema naistöökaaslane tapetuna ning Paul püüab aru saada, mis toimub. Peagi avastab ta valede, pettuste ja mõrvade rägastiku ning tal on tõsist põhjust karta oma elu pärast.

Petuskeemi uurimine saab alguse ühest Kariibi mere saare maksundusmuudatusest, mis viib keerulise finantstehingu paljastamiseni.

Tehingu võtmeks olev garantii on kadunud ja garantii andja ei tea sellest midagi.

Sündmuste käigus tekib armastuskolmnurk, mis paneb Pauli endise töökaaslase tegutsema tema vastu. Romaani lõpp on õnnelik ? mitme riigi politseioperatsiooni tulemusena Pauli armastatu päästetakse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:58
Otsi:

Ava täpsem otsing