Vesi teeb head

Annikky Lamp 19. oktoober 2001, 00:00

Vesi on erakordselt mitmekülgne element väga paljude tänuväärsete omadustega. Need, kes nõustuvad evolutsiooniteooriaga, peaksid vett vaadates alati kerget nostalgiat tundma ? on ju meie kaugeimad eellased just sellest keskkonnast pärit. Kuid emotsionaalsest lähedusest veelgi tähtsam on praktiline aspekt: vesi on päris mitmes paigas lausa tasuta käes. Jalutuskäik rannal, uitamine jõe ääres, romantiline rännak vihmas ? kõik need meelelahutusvormid on igaühele kättesaadavad.

Vee kasutamiseks leidub loomulikult rafineeritumaid viise, millest toredamaid on purjetamine. Kõik ei pea oma jahiga meedias poseerima, ka koos sõpradega jahi rentimine ja tasakesi lahel loksumine annab algajale võimsa kogemuse. Tõsine seilamine nõuab pühendumist, aega ja ka raha.

Et vesi on Eestis au sisse tõusmas, näitavad kõige selgemalt hiljuti püstitatud veetemplid Keilas ja Tartus, mille külastajatel veel paar päeva tagantjärele õnnis pilk silmis püsib.

Värskelt valminud Aura Keskuse turundusjuhi Marilin Krooni sõnul on neil esimestel nädalatel olnud isegi liiga palju külastajaid ? järjekorrad ulatuvad tihedamatel päevadel ukse taha. ?Lisaks ujulale ja veepargile meelitab külalisi ka terviseklubi erinevate saunade, mullivannide, solaariumi, kosmeetiku ja massaa?iga,? räägib Kroon.

Erakordselt populaarsed on Krooni kinnitusel süvavee-aeroobika (inimesi hoiab 185sentimeetrise vee pinnal tugirõngas ning niimoodi hulpides võimeldaksegi) ja ujumise algõpetus.

Kui tervis juba tõsisemalt korrast ära või stress nii hirmsasti rõhub, et niisama sulistamisest enam abi ei ole, pakub leevendust mõni siin-seal Eestimaal paiknev sanatoorium.

Kelle jaoks kõik eelmainitu siiski liig pingutav tundub, ärgu heitku meelt ? vesi on ka laiskade ja mugavate sõber ning suuremal osal inimestest koduski olemas. Mis võiks olla mõnusam õhtusest meresoolavannist? Kui üldse miski, siis hommikune värskendav du??.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:11
Otsi:

Ava täpsem otsing