Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

TEA kirjastusele läks Frankfurti raamatumess edukalt

19. oktoober 2001, 17:43

TEA Kirjastuse ekspordimeeskond on teinud esimesed kokkuvõtted sel nädalal lõppenud Frankfurdi rahvusvahelisest raamatumessist ja tulemused kirjastamisõiguste müügi osas on mitmekordselt ületanud messieelsed prognoosid, teatab ettevõte.

Kaks uut ja mahukat toodet ? väikelastele mõeldud inglise keele piltsõnastiku õppekomplekt 'My Home, Family and Friends' ja inglise keele riigieksamiks valmistumise õppekomplekt 'Focus on Year 12' ? võeti nii Aasia kui ka Euroopa kirjastuste poolt vastu ülisoojalt. Kirjastamisõiguse nimetatud õppekomplektide väljaandmiseks on reserveerinud mitmed oma valdkonna tippkirjastused hiina, jaapani, korea, inglise, hispaania, poola, vene, soome, läti ja leedu keeles väljaandmiseks.

Varasemate toodete kirjastamisõiguse osas sõlmiti messi käigus lepinguid Saksamaa, Suurbritannia, Soome, T?ehhi, Läti, Leedu, Venemaa, Poola, Türgi, Egiptuse, Indoneesia ja Austraaliaga (viimase kaudu peaksid TEA raamatud jõudma ka Lõuna-Ameerikasse).

TEA oli edukas ka uues turuni?is, vahendades kirjastamisõiguste agentuurina Venemaa suurkirjastuste litsentsimüüki

Venemaa juhtivad sõnaraamatute kirjastajad Russkij Yazyk, Russo jt. näevad TEA Kirjastuses suurepärast võimalust pääseda Lääne-Euroopa ja Aasia kirjastamisturule. TEA kui kirjastamisõiguste vahendaja sõlmis Frankfurdis esimesed lepingud vene sõnaraamatute kirjastamiseks Lätis ja Leedus; vene sõnaraamatute litsentsi müügi osas alustas TEAga läbirääkimisi ka Suurbritannia juhtivaid sõnaraamatute kirjastuskontserne Chambers. See on uus ja arvestatav ni?? rahvusvaheliseks äriks. Koos oma toodetega kavatseb TEA esindada ka Venemaa raamatuid lähikuudel Londoni ja Pekingi messidel, millest osavõtuks TEA Frankfurdis lepingud sõlmis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing