TV1 varade ja saatjate vastu tuntakse suurt huvi

24. oktoober 2001, 08:10

Likvideerimisele mineva telekanali TV1 vara ja saatjate vastu on tekkinud nii Eestis kui välismaal elav huvi, samuti on küsitud vabanenud ringhäälingulubade saatuse kohta, mis võib anda märku kellegi turuletuleku soovist, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Mul on hetkel laual välismaalt laekunud pakkumine,' lausus TV1 juhataja Rait Killandi. 'See puudutab kogu teletehnika müüki.' Killandi ei soostunud täpsustama, kes on pakkumise taga. Hind jääb tema sõnul vahemikku kolm kuni neli miljonit krooni.

Killandi kinnitas, et kõige tõenäolisemalt müüakse TV1 bilansis olev vara edaspidi pankrotivarana maha, sellest kaetakse nõuded ning pankrot kuulutatakse raugenuks.

Samas on lisaks Eestis juba tõsist huvi tuntud TV1 saatjate vastu, mille väärtus ulatuks samuti nelja miljoni kroonini.

'Ühelt poolt on loogiline, et grupp, kes saatjate vastu huvi tunneb võiks samamoodi suhtuda ka vabanenud ringhäälingulubadesse,' märkis Killandi.

Kultuuriministeeriumi meedia ja autoriõiguse osakonna juhataja Peeter Sookruus kinnitas, et telefonitsi on nii Eestist kui välismaalt ringhäälingulubade osas pinda sondeeritud.

Meediaärimehe Rein Langi hinnangul pole TV1 pankrotivarast midagi osta. 'Muidugi saaks samas olemasoleva võileivahinna eest kätte ning poole kallimalt edasi müüa,' lisas Lang. 'Neid hulle, kes litsentsi tahavad, on oluliselt vähem,' rääkis Lang. 'Vene poliitikud on varem uurinud võimalust.'

Kui aga keegi reaalset huvi tundma hakkab, siis mina otsiksin küll seoseid idanaabriga, märkis Lang.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing