Meelismatkade põhiklientuuri moodustavad soomlased

Liina Leiten 26. oktoober 2001, 00:00

?Klassikaline turism, mida me tol ajal teadsime, oli ikka külaliste vastuvõtmine,? meenutab Mainor Meelise juhataja ja Meelismatkade juhatuse esimees Jüri Rebane. ?Eestist väljuva turismiga olid lood teadagi kuidas.?

Alguses teenindas Mainor Meelis vaid Soomest saabuvaid kruiisilaevu, outgoing?u ehk Eestist turistide väljasaatmise osakaalu suurenemisega tekkis idee eraldada kaks tegevussuunda.

Meelismatkad kasvas iseseisva firmana Mainor Meelisest välja 1996. aastal. Sellest ajast pakub Mainor Meelis turismiteenuseid vaid Eestist väljapoole sõitvatele inimestele, Meelismatkad aga on incoming-firma, st välisturistide teenindaja Eestis ja teistes Balti riikides.

Meelismatkade algusaastad olid Jüri Rebase meenutusel küllalt rasked, kuid sissetöötatud suhete ja olemasoleva oskusteabe toel saadi kiiresti jalad alla. ?Aastatepikkuste heade suhete ja väljakujunenud kliendibaasi olemasolu tõttu sai ka Meelismatkade põhituruks Soome, olles seda tänase päevani,? toob Rebane välja edu võtme. ?Soome on ju Eesti jaoks kogu aeg olnud põhiline turismibaas,? lisab ta.

Lisaks õnnestunud turuni?ile peab Rebane edu aluseks pädevaid töötajaid. ?Kõigi tänapäeva tehniliste võimaluste juures on tähtsaim ikkagi inimene,? rõhutab eduka turismifirma juht.

Kui algusaastatel pakkus Meelismatkad välisturistidele enamasti lihtsaid pakette ? broneeris hotelle, sõidutas gruppe oma bussiga, korraldas ekskursioone ?, siis nüüd on teenuste hulk oluliselt kasvanud ? juurde on tulnud äri- ja konverentsiturism, eraldi teenused spetsiaalsete huvidega väiksematele gruppidele. ?Mõisatuurid Lahemaal ja mujal, lindude vaatlemine, suuremad kultuuriüritused,? loetleb Rebane n.ö ni?itooteid, mida väliskülalistele pakutakse. ?Selliste teenuste eest on turist nõus ka rohkem maksma, kuna ta saab seda, mida tahab.?

Põhiosas teenindab Meelismatkad turiste Eestis, kuid järk-järgult on Rebase kinnitusel suurenenud ka Läti ja Leedu osakaal.

Tuleviku suhtes on Jüri Rebane lootusrikas. ?Eks lähinaabreid või siia senisest rohkem oodata,? loodab ta turistide voolu suurenemist eelkõige Soomest, Rootsist, Lätist ja miks mitte ka Venemaalt. ?Hea oleks, kui keegi veel ehitaks Eestisse suure ja korraliku konverentsikeskuse,? näeb ta perspektiivi ka konverentsiturismi arendamises.

Kasum kasvas hüppeliselt

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:09
Otsi:

Ava täpsem otsing