Pangad meelitavad tarbima

Viktoria Korpan 26. oktoober 2001, 00:00

Ühispanga jaepanganduse divisjoni direktori asetäitja Eerika Vaikmäe-Koit ütles eile uut järelmaksukaarti tutvustades, et hetkel on sõlmitud lepingud 10?12 kauplusega.

?Töö käib, aasta lõpuks loodame saada 400 partnerit, kelle kaudu saab Magnet-kaardi taotleda,? sõnas Vaikmäe-Koit.

Juhul kui inimene on olnud kuus kuud Ühispanga klient, saab ta taotleda kaardi poes, mille müüja peaks koheselt helistama Ühispanka ja pank peaks kohe vastuse andma, kas ?jah? või ?ei?.

Panga kaudu on võimalik kaarti taotleda ka neil, kes pole hetkel Ühispanga kliendid, lisas Vaikmäe-Koit.

?Ostusoovi korral peab klient täitma kaupluses vaid Magneti taotluse ning kohe pärast panga online-krediidiotsust hakkab Magnet kehtima. See tähendab, et klient võib oma ostu sooritada veel enne, kui ta on kaardi pangast kätte saanud,? ütles Vaikmäe-Koit. ?Ühispank on uurinud oma klientide seisu ja praegu oleme valmis väljastama Magnet-järelmaksukaardi 200 000 kliendile.?

Mullu novembrist pakub Hansa Liising Ego järelmaksukaarti, mis võimaldab kliendil teha järelmaksuga oste kiiresti ja operatiivselt ilma iga ostu puhul eraldi lepingut sõlmimata.

Järelmaksukaarte väljastatakse ainult eraisikutele, krediidilimiit on 4000?100 000 krooni, aastaintress 12?13 protsenti.

Hansapanga avalike suhete juht Ando Noormets ütles eile, et pank on väljastanud septembrikuu lõpu seisuga 654 551 deebetkaarti.

?Krediitkaarte oleme septembri lõpu seisuga väljastanud 72 774 ehk 3373 võrra rohkem kui augustis. Kõigist krediitkaartidest 15 527 on Trump-kaardid ning 39 259 EGO,? ütles Noormets.

Hansapank pakub aastamaksuta krediitkaarti Trump samuti eelmise aasta novembrist. Trumbi omanik saab kasutatud raha tagasimakse tähtaja ise valida, kuid kasutatud limiidilt tuleb maksta 16 protsenti intressi.

Magneti maksimaalne krediidilimiit saab olla kuni nelja kuu netosissetulek, milleks loetakse regulaarset sissetulekut, mis laekub pangakontole ja millest on maha arvatud olemasolevad kohustused.

?Vaba tagasimakse tähtaeg on siis, kui kulutatud summa ei ületa kahe kuu sissetulekut,? rääkis Vaikmäe-Koit. ?Kui summa on kahe ja nelja kuu vahel, siis vaatab pank koos kliendiga, millal ja kuidas vähendada selle summa jälle kahe kuu sissetulekuni, siis saab klient ise otsustada, millal maksta.?

Vaikmäe-Koit lisas, et Magnetile avatud krediidilimiiti saab kasutada enam kui ühe kaardiga. Kaardilepingu sõlminud klient saab taotleda kaarte kogu perele.

Novembri esimesel nädalal hakkab ka Sampo Pank pakkuma järelmaksu. ?Oleme teinud mõningaid prognoose sisemiselt ja oleme juba paar kuud oma partneritega suhelnud sel teemal, vastukaja on olnud väga hea. Seega loodame, et saame oma eesmärgid täidetud,? ütles eile Sampo Panga järelmaksu projekti turundusjuht Ranno Pajuri.

Pajuri ei soovinud öelda, kui palju kliente hakkab prognooside kohaselt Sampo järelmaksu kasutama ja kui palju loodetakse uusi kliente saada.

?Sampo järelmaksukaardi turuletoomisega soovime luua uusi kliendisuhteid,? sõnas Pajuri.

Sampo Panga järelmaksukaarti saavad taotleda kõik inimesed, kelle regulaarne netosissetulek on vähemalt 4000 krooni kuus ning see laekub ühte Eesti kommertspankadest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing