Eesti Energia kaalub püsitasu edasilükkamist

26. oktoober 2001, 08:16

Elektrimonopol Eesti Energia arutab pea- ja majandusministri jõuliste avalduste järel kohustusliku püsitasu kehtestamise edasilükkamise võimalust, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Praegu toimuks nii elektritariifide kerkimine kui kohustusliku püsitasu kehtestamine samaaegselt ehk korraga toimuks kaks hinnatõusu,? märkis Eesti Energia nõukokku kuuluv tuntud erastamisnõustaja Väino Sarnet.
?Suhtekorralduslikult oleks õigem nende kahe lahkuviimine.?

Sarnet lisas, et poliitiliselt muutunud hetkeolukord sunnib uue aasta aprillist toimuvale elektri hinnatõusule ilmselgelt taktikalisi kompromisse otsima. ?Juhatusega tuleb kindlasti selles osas aru pidada, kas poleks õigem püsitasu kehtestamine üldse pisut edasi lükata ja eesmärgid hiljem saavutada.?

Eile kohtusid Eesti Energia ja energiaturu inspektsiooni esindajatega peaminister Mart Laar ning värske majandusminister Henrik Hololei, kes taotlevad püsitasu kaotamist vähemkindlustatutele.

Kuigi 20kroonise kuutasu kaotamine ei anna ülejäänud hinnatõusu taustal tarbijale olulist leevendust, oleks selle ärajätmine tehniliselt kõige kergemini teostatav.

Samas kinnitas Eesti Energia finantsdirektor Sandor Liive, et neil on hoolimata ministrite jõulisest soovist õigus kaaluda ettepanekute rakendamise või mitterakendamise võimalikkust. Milline stsenaarium käiku võiks minna, ei soostunud Liive hindama.

?Meil on nädal aega arutada nendel teemadel,? lisas Liive. ?Ettepanekud on pretsedenditud, kindlasti ei ole need kooskõlas äriloogikaga. Meil palutakse praegu sotsiaalprogrammi täita.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing