Palts: osad linna turvalisus- ja integratsiooniprojektidest eesmärgitud

31. oktoober 2001, 14:01

Tallinna linnapea Tõnis Palts ütles tänasel pressikonverentsil, et võib juba praegu öelda: kõik linna turvalisus ja integratsiooni ameti rahastatud projektid ei ole sihipärased.

'Eesmärk ei ole sageli püstitatud õigesti,' ütles linnapea. Praegu turvalisus ja integratsiooniamet igasugustele projektidele linnapea sõnul rohkem raha ei jaga.

Küsimusele, kas poleks pidanud suuremate projektide puhul kasutama nende täideviija leidmiseks riigihanget, vastas linnapea, et ka sellele vastuse leidmisega tegeleb praegu sisekontroll. Neil on selleks aega kaks nädalat.

Küsimusele, kas ametile linna eelarvest eraldatud raha, mis mittesihipäraselt kasutatud, oleks võimalik tagasi saada, vastas Palts, et ei oska seda veel öelda.

Tallinna turvalisus ja integratsiooni ametit kureerib abilinnapea, Ühendatud Rahvaparteisse kuuluv Leivi Ser. Ameti projektide jaoks rahajagamine sattus avalikkuse huvivälja seoses asjaoluga, et umbes 5 miljonit rahaeraldustest on sattunud Seri esindatava Ühendatud Rahvapartei liikmete ja nende lähikondlaste mittetulundusühingute kätte.

Raha jagamise üle ostsustasid projekte hindavad ühiskondlikud komisjonid, kelle paljud liikmed nagu Agu Laius Jaan Tõnissoni Instituudist, ÜRPga seotud Hanon Barabaner, endine rahvastikuminister Klara Hallik jt said oma uuringuteks ka ise ametilt raha.

Kokku eraldas linn uuringuteks tänavu 10,5 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing