Kunstimuuseumi projekt venib kaheksandat aastat

01. november 2001, 08:07

Kunstimuuseumi aastaid väldanud ja kokku üle 12 miljoni krooni maksnud projekteerimise kohta valminud ekspertiis kiidab valminud projekti üksikosi, kuid heidab ette selle tervikjuhtimise puudulikkust, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kunstimuuseumi on projekteeritud kaheksa aastat, kuid lõplikult valmis osa ei ole,? ütles kunstimuuseumi sihtasutuse tellimusel ekspertiisi koostanud ehitusekspert Tiit Masso. ?On väga ilusad detailid, aga see on kokku võtmata.?

Ekspertiis tuvastas, et aastate jooksul on muuseum sõlminud projekti juhtimiseks lepingud kahe Soome ja ühe Eesti firmaga. ?Valminud dokumentidest pole näha, et asja oleks tegelikult juhitud,? märkis Masso.

Kultuuriministeeriumi kantsler Margus Allikmaa joonistas paberile kaks punkti ning nende vahele joone. ?Kui ühes otsas on algus- ja teises lõpp-punkt, siis kunstimuuseumi projekti puhul on seda vahemaad läbitud sikk-sakke tehes, osaliselt tehtud tööd dubleerides ning kavandatud lõpp-punktini ei ole jõutud,? lausus Allikmaa.

Masso võrdles muuseumi projekti juhtimist kraavi sõitnud autoga, mille puhul on oluline, kes oli roolis. Masso möönis samas, et kunstimuuseumi projekteerimine pole kraavis. ?Projekt on sõidukõlblik, kuid millegipärast ei sõida,? ütles ta.

Ekspertiis tuvastas, et 1994. aastast siiani on koostatud juba neli eskiisprojekti. ?Eskiisprojekte võib teha lõpmatuseni, aga kuskil tuleb joon alla tõmmata ja edasi minna,? ütles Masso.

Lisaks on valminud pikk nimekiri tehnilisi projekte ja tehtud ka keskkonnauuringud.

?Projekti üksikosad on tehtud professionaalide poolt ja väga hästi, kuid kõike kokku iseloomustab ebaühtlus, sidumatus ja lõpetamatus,? lausus Masso.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing