Neljapäev 27. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Helsingi loomaaed ?inimestele ja loomadele

Tarmo Virki 02. november 2001, 00:00

Helsingi loomaaed Korkeasaari on avatud aasta läbi. Paljud loomad talvituvad siseruumides, ent soojemal sügis- või talvepäeval võib maailma ühes põhjapoolsemas loomaaias näha ringi jalutamas isegi sebrasid.

Korkeasaari on loomaaed loomadele, seda kinnitab kas või tõsiasi, et hoolimata Helsingi laiuskraadist loobus loomaaed mõne aasta eest jääkarudest ? neile ei olnud pakkuda piisavalt suurt ja huvitavat keskkonda.

Juba 112 aasta vanune loomaaed uueneb pidevalt, kevadel avatakse jälle uus suur Africasia maja, kuhu kolivad kõrbe- ja troopikaloomad: ussid, skorpionid, ämblikud ja teised laste lemmikud.

Korkeasaari on loomaaed inimestele, seda kinnitab loomaaia püsimine Soome kõige külastatavamate turismiobjektide edetabeli esimestel kohtadel juba aastaid.

Üheks loomaaia menukamaks sündmuseks on aastate jooksul kujunenud septembris toimuv Kasside Öö, kui loomaaed on avatud hilisõhtuni ja sisse saab tasuta või väga odava piletihinnaga.

Sellel sügisel jätkuvad teisipäeviti korraldatavad, samuti äärmiselt populaarsed õhtused retked. Et retkele pääseda, tuleb end varakult, isegi kuu aega ette kirja panna. Teisipäeviti pärast loomaaia sulgemist kell neli algav retk kestab poolteist tundi ja viib loomadele lähemale kui omapäi loomaaias ringi vaadates.

Korkeasaarisse pääseb suvisel hooajal väikeste laevadega kesklinnast, talvel (kuni maikuuni) maad mööda Mustikkamaa kaudu. Internetist saab loomaaia sündmuste, uudiste ja õhtuste retkede kohta lisainformatsiooni aadressilt www.hel.fi/zoo.

  • Korkesaari
    E?P 10?16,
    pilet 15?25 marka

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:11
Otsi:

Ava täpsem otsing