ID-kaart poolkohustuslikuks

09. november 2001, 08:35

ID-kaartide pärast lahingut pidavad Reformierakonna ja Isamaaliidu poliitikud võivad jõuda kompromissini, mis jätab kaardi kodanikele vabatahtlikuks, kuid annab teenuste pakkujaile õiguse seda klientidelt nõuda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Võimuliit loodab tüli elektroonilise isikutunnistuse pärast lahendada parandusettepanekute kaudu, mis on kavas esitada riigikogus eile esimese lugemise läbinud Ignar Fjuki ja Neinar Seli eelnõule.

?Muudatus võiks olla taolise sisuga, et inimestele on kaart vabatahtlik, kuid riigile on tema väljaandmine kohustuslik. Seadusesse tuleb aga sisse kirjutada, et teenuste pakkujatel on õigus oma klientidelt ID-kaarti nõuda,? ütles Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen.

Nii avalikule sektorile kui ka äriühingutele antav õigus peaks Atoneni sõnul tagama, et kaardi soetab endale selle väljaandmiseks piisav hulk inimesi.

Kaardita jääb ilma mitmest teenusest. Kui näiteks ID-kaardita ei pääse enam interneti kaudu pangaga asju ajama, on see selge argument uue dokumendi kasuks, ütles Atonen. Tema sõnul tuleb ettepanekute sõnastuse kallal veel kõvasti tööd teha.

?Need tulevad sellised, et kaart saab sisuliselt kohustuslikuks. Vastasel juhul läheb kogu asi lörri,? kinnitas Isamaaliiduga seotud allikas. Eelnõu parandustele peaks hinnangu andma esmaspäeval kogunev koalitsiooninõukogu.

Sel nädalal peaminister Mart Laari juures ID-kaardi tuleviku üle nõu pidanud osapooled rõhutasid kõik üksmeele leidmise tähtsust. Kuidagi polnud aga kokkuleppevaimust kantud parlamendiarutelu, kus kahe võimuerakonna esindajad vahetasid teravaid repliike.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing