Väino Sarnet valiti Riigihangete Keskuse juhiks

13. november 2001, 09:43

Majandusminister Henrik Hololei nimetas Riigihangete Keskuse direktori ametikohale erastamisagentuuri pikaaegse juhi Väino Sarneti. Sarnet asub tööülesandeid täitma alates 15. novembrist.

<pilt#VainoSarnet.jpg#Väinu Sarnet#133#200#0> Riigihangete Keskuse juhi leidmiseks korraldatud konkursile laekus 17 sooviavaldust, teiste hulgas ettevõtlus-, omavalitsus- ja avaliku halduse kogemustega inimestelt. Valiku Sarneti kasuks tegi majandusministeeriumi komisjon, mis esitas kandidatuuri kinnitamiseks ministrile. Komisjoni otsus oli üksmeelne, Väino Sarneti senine töökogemus vastas kõige paremini antud ametikohale seatud ootustele ja nõudmistele.

'Sarneti kasuks rääkis nii tema juhtimiskogemus, riigisektori töö eripära tundmine kui ka pikaajaline kogemus töötamisel avalikus sektoris keerulistel, sihikindlust ja innovaatilisust nõudvatel ametikohtadel, ' selgitas majandusministeeriumi kantsler Marika Priske.

Riigihangete Keskus on majandusministeeriumi valitsemisalas tegutsev riigiasutus, mille ülesandeks on ühtsete riigihangete korraldamine ja riigihankelepingute sõlmimine. Ühtsed riigihanked võimaldavad osta kaupu odavamalt, kuna ostetavad kogused on suuremad.

Tulenevalt riigihangete seadusest on alates 2003. aasta 1. jaanuarist riigiasutustel ja riigitulundusasutustel kohustus, kohalikel omavalitsustel ja kohalike omavalitsuse asutustel võimalus korraldada ühtseid riigihankeid riigihangete keskuse kaudu. Vastavalt kehtivale riigihangete seadusele on valitsusel õigus kinnitada kaupade ja teenuste loetelu, mille suhtes teostatakse konsolideeritud riigihankeid. Majandusministeerium on seisukohal, et järgmisel aastal peaks Keskuse teenuste kasutamine riigiasutustele olema veel vabatahtlik.

Ühtsete riigihangete läbiviimine annab võimaluse säästlikumaks majandamiseks. Riigihangete Keskuse olulisemateks eesmärkideks on hangete korrektse ja kvalifitseeritud läbiviimise tagamine, kvalifitseeritud spetsialistidest koosnevate kompetentsikeskuste loomine, hangete selguse ja läbipaistvuse suurendamine, senisest parema ülevaate saamine riigiasutuste rahakasutusest ning järelvalve tõhustamine.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing