Ära rahuldu lihtsaima tahvliga

Jaanika Kalev 14. november 2001, 00:00

Tahvleid on väga erinevaid ja iga firma peab leidma endale sobilikumad arvestades ruumide suurust ja kasutusala. Näiteks Rootsis IBMi kontoris on igas toas märkmiktahvel, sest usutakse, et tahvel soosib igasuguseid spontaanseid mõttevälgatusi kolleegide abiga visualiseerima, hõlbustades nii meeskonnatööd.

Laias laastus on olemas kirjutustahvlid, märkmiktahvlid, vaheseintahvlid, tahvlikapid ja siinidel liikuvad tahvlid.

Kirjutustahvlitele saab kirjutada, vastavalt tahvlile kas kriidiga (neid eriti ei kasutata, kuna tolmavad) või tu?iga.

Märkmiktahvel on nagu märkmik ? ikka paljude paberlehtedega, ainult et suurem. Levinuimad on kolmel jalal seisvad märkimiktahvlid.

Vaheseintahvlid võimaldavad nii tu?iga kirjutada kui ka infot nõeltega kinnitada.

Tahvlikappe on nii suuremaid kui ka väiksemaid. Suuremad võimaldavad tu?iga kirjutamist, paberile kirjutamist, paberi magnetiga kinnitamist ja kalde nurka muutvat ekraani. Samuti võib sellist kappi ka sulgeda ja lukustada. Tema pealispinna võib tellida ülejäänud mööbliga kokkusobiva, ka saab pealispinda kasutada väikese tahvlina.

Tahvlikappe on nii ustega kui ka rulooga. Ustega kapi eeliseks on see, et ta on 10 odavam. Rulooga kapp seevastu on soliidsem ja võtab vähem ruumi. Samuti on rulookapis selline märkmiktahvel, mis käib ette või kõrvale välja ja mille vaatenurka saab muuta.

Siinidel liikuvad tahvlid on otstarbekad suuremates ruumides. Siinidele võib panna liikuma samad elemendid, mis on kapis, kuid neid võib olla rohkem ja nad võivad olla suuremad. Siinidele saab kinnitada ka näiteks televiisorialuse. Samuti on võimalik asjad kõik üksteise alla kokku lükata ja nii ruumis avaram olemine tekitada. Siinidel tahvleid on soovitav kasutada niisugustes rühmatöö ruumides, mis vajavad kiiret ümbersättimist.

Kõige enam on Eestis levinud seinale kinnitatud emailtahvel ja selle ees alla tõmmatav ekraan. Tihti juhtub, et ekraanile kirjutatakse, kuid seda korralikult puhastada pole kahjuks võimalik. Ekraani kaldenurka peab saama reguleerida, kui firmas kasutatakse kileprojektorit, slaidiprojektorit või multimeediaprojektorit, millel puudub digitaalne kallutusmehhanism.

Samuti on oluline valida ruumi sobiliku peegelduskoefitsiendiga ekraan ? kui inimesed istuvad kitsalt, peab ekraan tugevamalt peegeldama, et pilt oleks selgem.

Tahvlite puhul, kuhu kirjutatakse tu?iga, tasub tähele panna pinna kvaliteeti, kuna sellest sõltub hooldatavus ja samuti kasutatavus aastate pärast. Korralik ja vastupidav tahvel on kõrgkuumutatud emailteraspinnal, mille garantii on 10 aastat. 1?2aastase garantiiga tahvli, mille plekile on värv kantud, soovitaks küll ostmata jätta.

Tahvlile joonistatust on alati võimalik teha digitaalse fotoaparaadiga pilt ja teistele kolleegidele saata. On ka selliseid tahvleid, millele joonistatu otse arvutisse jõuab. Eestis selliseid ei müüda, kuna need on liiga kallid.

Tahvlite hinnaskaala on väga lai. Lihtsa märkmiktahvli hind näiteks algab umbes 300 kroonist ja multifunktsionaalne AV-sein, mis sisaldab kõiki tänapäevaseid uudislahendusi, võib maksta ka 3 miljonit krooni. Korraliku, kõiki vajaminevaid elemente hõlmava tahvlikapi saab 15 000?25 000 krooniga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing