Majandustarkvara toodetakse igale ärialale

Kaido Einama 15. november 2001, 00:00

Lisaks universaalsetele raamatupidamispakettidele, mis sobivad iga valdkonna ettevõttele, on raamatus ka hulk spetsiifilisi tarkvarasid, mis mõeldud väga kitsale ärialale. raamatu plussiks on paljude erialaste programmide tutvustamine, miinuseks aga universaalsemate programmide puhul vaid ühe tootenäidisega piirdumine.

Sissejuhatuses pakub Heiki Koov välja punktid, mille järgi käituda, kui majandustarkvara ostma hakata. Universaalse raamatupidamisprogrammina on näiteks välja pakutud HansaRaama, mille erinevate moodulite tööd kirjeldatakse ohtrate ekraanipiltide abil. Kliendi- ja personalihaldustarkvara funktsioone tutvustatakse Taavi programmi najal, palgaarvestustarkvara Meriti põhjal, dokumendihaldust Postipoisi näitel. Kuna enamus väikeettevõtteid tegelevad kaubandusega, on tutvustatud üsna palju programme, mis sobivad kaupmeestele: RAX kauplustele, Ladu20 hulgiladudele, Deklarant tollidokumentide vormistamiseks, CompuCash 2000 restoranidele ja pubidele kuni spetsiifiliste rakendusteni välja. Näiteks on raamatus kirjeldatud hotellide tarkvara Hotis, mis arvestab majutusasutuste eripäraga mitte anonüümset vaid personaalset klienti teenindada, samuti tarkvara kindlustuse, liisingu, autode müügi ja hoolduse, transpordi, järjekorra ninginternetis piletite müügi organiseerimiseni välja.

Raamatus on programmid jagatud kolme ossa: universaalsed (näiteks raamatupidamine), majandusharudele suunatud (nt toitlustus, majutus, transport) ja riigis või omavalitsustes kasutatavad programmid, mille tundmine aitab ka ettevõtjal avaliku sektoriga paremini suhelda.

Raamatu maht on 152 lehekülge ja orienteeruv hind poodides 190 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:05
Otsi:

Ava täpsem otsing