Algab konkurss Eesti Kvaliteediauhind 2002

15. november 2001, 15:03

Majandusminister Henrik Hololei kuulutab homme rahvusvahelisel kvaliteedikonverentsil välja konkursi 'Eesti Kvaliteediauhind 2002', millel saavad osaleda kõik era- ja avaliku sektori organisatsioonid, samuti ettevõtete äriüksused.

EAS Ekspordiagentuuri, majandusministeeriumi ja Eesti Kvaliteediühingu koostöös läbi viidava Eesti Kvaliteediauhinna konkursi kaudu tunnustab riik väljapaistvaid tulemusi saavutanud organisatsioone ning toetab kaasaegsete juhtimiskontseptsioonide rakendamist Eestis. Kvaliteediauhinna konkursside kaugemaks eesmärgiks on suurendada Eesti konkurentsivõimet tervikuna.

EAS Ekspordiagentuuri direktori Lea Kroonmanni sõnul annab auhinnakonkursil osalemine igale organisatsioonile võimaluse viia läbi enesehindamine Eesti Kvaliteediauhinna mudeli kriteeriumide järgi ning saada adekvaatne kirjalik tagasiside ettevõtte seisundi kohta ekspertgrupi poolt. Tagasiside sisaldab hinnatud ettevõtte tugevaid külgi ja parendamist vajavaid valdkondi erinevate teemade lõikes (eestvedamine, poliitika ja strateegia, töötajad, partnerlus ja ressursid, kvaliteedijuhtimissüsteem ja protsessid, klientide, töötajate ja ühiskonnaga seonduvad tulemused ning toimivuse võtmenäitajad). Ekspertide poolt antava tagasiside aluseks on nii ettevõtte enda poolt koostatud enesehindamisaruanne kui ettevõttekülastuse käigus saadud informatsioon.

Eesti Kvaliteediauhind on tunnustus organisatsioonile, kes on saavutanud väljapaistvaid tulemusi organisatsiooni arendamise ja tulemuste alal, rakendades kaasaegseid juhtimiskontseptsioone. Esimene Eesti Kvaliteediauhind on kavas välja anda 2002. aasta sügisel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing