Kahanenud nõudlus arvutite vastu kukutas Hewlett-Packardi kasumit

15. november 2001, 11:15

Hewlett-Packardi neljanda kvartali (lõppes 31. oktoobril) kasum kukkus möödunud aasta jooksul 922 mln dollarilt 97 mln dollarini (5 senti aktsia kohta), põhjustatuna ülemaailmsest nõudluse vähenemisest arvutite ja nende osade vastu, kirjutab uudisteagentuur Dow Jones.

Arvutite ja printerite tootjalt ootas analüüsikeskus Thomson Financial/First Call keskmiselt 8 sendist kasumit aktsia kohta.

Hewlett-Packardi sõnul sai ta kvartalikasumiks aktsia kohta ilma erakorraliste tulude ja kuludeta 19 senti, võrreldes aastataguse 41 sendiga.

Neljanda kvartali käibeks kujunes ettevõttel 10,9 mld dollarit (194 mld krooni) ehk 18% vähem kui möödunud aasta samal ajal.

Veel augustis ootas arvutitootja oma kvartalikäibeks veidi üle 10 mld dollari, kuid analüütikud langetasid seda prognoosi pärast USAd tabanud terroriakti keskmiselt 9,87 mld dollarini.

?Raskes majandussituatsioonis keskendusime me oma klientidele ning äri põhialustele,? teatas ettevõtte juhatuse esinaine Carly Fiorina kvartaliaruandes. ?Kui turg tervikuna püsis nõrk nägime meie osades oma tootesegmentides paranemist.?

Compaqiga ühinemist pidas Fiorina oluliseks nii aktsionäride, klientide kui töötajate jaoks. Ta avaldas lootust, et juhul, kui ühinemine läbi läheb tõstab see märkimisväärselt ettevõtte kasumit.

Raske majandussituatsiooni tõttu koondab Hewlett-Packard kokku 6000 töökohta, mille arvel loodab ta aastas kokku hoida 500 mln dollarit.

Ettevõte ei looda majanduse paranemist järgemisel aastal, mistõttu ta usub, et ettevõtte esimese kvartali (lõppeb 31.jaanuar) käive jääb alla neljanda kvartali tulemustele.

First Calli arvates peaks ettevõtte esimese kvartali käibeks kujunema 9,97 mld dollarit ja kasumiks 13 senti aktsia kohta.

Eile kerkis arvutitootja aktsia USAs 9,14%, tasemeni 22,08 dollarit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing