TV1-l puudub raha palgavõla tasumiseks

16. november 2001, 10:13

Aastaid uudiseid ja meelelahutust pakkunud telekanali TV 1 endistel töötajatel pole lähiajal lootustki oma saamata palka näha, sest firma ajutise pankrotihalduri sõnul on telejaama kontodel alla kümnendiku võla tasumiseks vajalikust rahast, kirjutab Postimees.

Telejaama kohtumäärusega arestitud arvetel on praegu kokku kuni 100 000 krooni, kõikvõimalike lepingutega kaetud töötasu on TV 1 aga jätnud välja maksmata ligi 1,5 miljoni ulatuses, nentis telekanali ajutine pankrotihaldur Arno Mägi.

TV1 kaubamärgi all tegutseva Eesti Sõltumatu Televisiooni Asi vastu pole Mägi oma sõnul leidnud veel ühtegi pandiga tagatud võlanõuet ja nii peaksid firma töötajad olema esimesed, kes firma pankroti puhul oma raha kätte saavad. ?Siin on töötajatel hea positsioon, aga kindlasti ei saa nad raha kohe kätte,? lausus ta.

Kui ka firma pankroti puhul ei laeku TV1 varade müügist piisavalt raha, jääb töötajatele ainukeseks võimaluseks taotleda kompensatsiooni riigilt.

Mitukümmend tuhat krooni on telejaam võlgu väliskommentaator Peeter Kaldrele. Seda nentis eile ka asja arutanud Tallinna töövaidluskomisjon. Lisaks said komisjonis laekumata palgaraha osas õiguse uudiste peatoimetaja Heidit Kaio, uudistetoimetaja Kadri Hindrikus ning programmi peatoimetaja Ulvi Pihel.

TV1 esindajad eilsele arutelule ei ilmunud, kuigi töövaidluskomisjon oli saatnud neile meeldetuletusi, nentis Kaldre.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing