S&P tõstis Eesti riigireitingu tasemele A-

ÄP Online 21. november 2001, 00:00

S&P kinnitas lühiajaliste välisvaluutakohustuste ja Eesti krooni reitingu tasemel A-2 ning Eesti krooni pikaajalise reitingu tasemele A-. Kinnitatud reitingute väljavaade on stabiilne.

Endise idabloki maadest on Eestist kõrgem reiting A vaid Sloveenial. Eestiga võrdne reiting on T?ehhil ja Ungaril.

?Reitingu tõstmine on märkimisväärne tunnustus Eestile ajal, mil maailma majanduse väljavaadetes valitseb ebakindlus,? kommenteeris reitingu tõstmist Eesti Panga president Vahur Kraft.

?Loomulikult eeldab agentuur A- taseme reitingu säilitamisel, et riik peab nii keskvalitsuse kui omavalitsuse tasandil kinni oma varasematest majanduspoliitilistes lubadustest, sealhulgas eelarve tasakaalust,? märkis Kraft.

S&P hinnangul väljendab reitingu tõstmine jätkuvat ning märkimisväärset edu ühinemisläbirääkimistel Euroopa Liiduga, mida toetab struktuurireformide elluviimine, eriti erastamise vallas.

Riigi majandust tugevdanud otseinvesteeringute näitaja ühe elaniku kohta on Eestis üleminekuriikidest kõrgeim, mis johtub tugevast panusest turumajandusele.

Alates Eesti riigi iseseisvumisest on S&P hinnangul rakendatud siin läbimõeldud fiskaal- ja rahapoliitikat.

Tavapäraselt mainib agentuur Eesti reitingut kammitsevate teguritena haavatavust välis?okkidele ning suhteliselt madalat SKT taset ühe elaniku kohta. Probleemina näeb S&P ka kõrget tööpuuduse taset ja ebaühtlast regionaalset arengut.

Standard & Poor?s on esimene reitinguagentuur, kes hindab Eesti kroonikohustuste ja välisvaluutakohustuste reitingut võrdse tasemega, seni on Eesti välisvaluutakohustuste reiting olnud astme võrra madalam.

Agentuuri sõnul tehakse nii kõigi riikide puhul, kes keskpikas perspektiivis on potentsiaalsed Euroopa Majandus- ja Rahaliidu (EMU) liikmed.

Ka reitinguagentuur Fitch tõstis Eesti pikaajaliste välisvaluutakohustuste reitingu tasemele A- käesoleva aasta augusti lõpus. Reitinguagentuur Moody?s on Eestile andnud reitingu Baa1.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:06
Otsi:

Ava täpsem otsing