Paraprint tõusis põhjast

27. november 2001, 14:59

Viis aastat tagasi põhjas ära käinud trükitööstus Paraprint jõudis oma 2000. aasta majandusnäitajatega Trükitöösturite TOPis üllatuslikult esikohale.

Paraprindi juhataja Eero Lattu sõnul käis trükikoda põhjas 1995. aastal, kui vaatamata pingutustele ei õnnestunud firmat kahjumist välja tuua ja kaaluti tegevuse lõpetamist.

?Olukorra päästis omanikuvahetus ja loobumine suures kahjumis olnud blanketiärist. Keskendusime ainult tooteetikettide trükkimisele,? lisas Lattu.

Paraprint teenis 2000. aastal 35 miljoni kroonise käibe juures 3,5 miljonit krooni kasumit. Võrreldes möödunud aastaga on tänu käibe 1,3 kordsele kasvule jõutud ka välja nullkasumist.

Trükitöösturite TOP 30 saavutas teise koha Printcenter Eesti, kes jäi möödunud aastal TOPis 16 ning kolmanda koha saavutas ärimees Aleksander Kofkini raha eest ja Olari Taali eestvedamisel ehitatud Tartu trükikoda Kroonpress, kes langes TOPis aastaga ühe koha võrra madalamale.

Kuigi võrreldes möödunud aasta trükitööstuse TOPi tulemustega oli tänavu esikolmikusse jõudnud trükitööstustest ainus langeja Kroonpress, loodab ta 2002. aastal lüüa teisi rekordilise, üle 200 miljoni kroonise kogukäibega.

Möödunud aasta trükitööstuse TOPi võitnud AS Printall jäi tänavu TOPis 23. kohale.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing