Reede 20. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Valitsus kinnitas isikutunnistuse vormi

27. november 2001, 10:32

Valitsus otsustas oma tänasel istungil kinnitadada isikutunnistuse vormi, tehnilise kirjelduse, kehtestada isikutunnistusele kantavate andmete loetelu ja määrata isikutunnistusele kantavate digitaalsete andmete kehtivusaja.

Määruse kehtivuse alguseks on planeeritud 1. jaanuarit 2002. aastal. Isikut tõendavate dokumentide seaduse kohaselt on isikutunnistus nii Eesti kodanikule kui ka Eestis viibivale välismaalasele kohustuslik. Digitaalselt kantakse isikutunnistusele isiku sertifikaat digitaalseks tuvastamiseks, isiku sertifikaat digitaalseks allkirjastamiseks ja nendes sertifikaatides sisalduvatele avalikele võtmetele üheselt vastavad isiklikud võtmed ning andmefail, mis sisaldab isikutunnistusele kantavaid, visuaalselt nähtavaid andmeid. Isiku soovi korral kantakse sertifikaati digitaalseks tuvastamiseks isiku elektronposti aadress.

Vastavalt seletuskirjale määruse eelnõu rakendamisega kaasnevad kulutused kaetakse riigieelarvest eraldatavatest vahenditest. Nimetatud määruse vastuvõtmise aluseks Vabariigi Valitsusele on isikut tõendavate dokumentide seadus ning otsus on kooskõlas digitaalallkirja seadusega.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing