MajaKeskus aitab eramuehitajat hea nõuga

Heli Lehtsaar 28. november 2001, 00:00

OÜ Majakeskuse juht ja üks omanikke Jüri Raag sõnab, et klientidele tahetakse pakkuda valikuvõimalust ? selleks kaasatakse andmebaasi võimalikult palju elamukruntide pakkujaid, majatootjaid, ehitusmaterjalide tootjaid ja ?müüjaid, ehitusjärelevalve spetsialiste ja kinnisvaraarendajaid. ?Lihtsalt telefoniraamatu funktsiooni meie andmepank ei täida ? kõigi partnerite tooteid ja teenuseid hakkame aktiivselt müüma,? selgitab Jüri Raag.

Kui inimene on MajaKeskuse partnerite pakkumistest sobiva krundi ja majapaketi välja valinud, vormistatakse väikeelamu ehitushange, mis antakse täitmiseks ehitusettevõtjale, MajaKeskuse partnerile, kelle üle teostab omanikujärelvalvet MajaKeskuse nõustaja, omanik ise või vajadusel vastav spetsialist.

Kui inimesel on krunt ja maja individuaalprojekt juba enne olemas, võib nõu tulla küsima näiteks materjalide osas.

Kliendile on nõustamine tasuta. Andmebaasis olevad firmad peavad tasuma aastamaksu 8000 krooni pluss müügiprovisjoni tehingult. Raag sõnab, et see peaks jääma 5?10% piiresse tehingult.

Majakeskuse andmebaasiga ühinenud ASi Lokman tegevdirektori Indrek Sauga sõnul ei ole 8000 krooni aastas palju. ?Kui jagame selle 12 kuuga, saame ühe kuu kohta 660 krooni. Reklaam mõnes ajakirjandusväljaandes läheb vähemalt sama palju maksma,? sõnab Sauga.

MajaKeskus töötab praegu Tallinnas ja Tartus. Kohapeal ametis olevale paarile inimesele lisaks kaasatakse nõustajatena vabakutselisi ehituse projektijuhte. Järgmisel aastal hakatakse oma jõududega tegema ka eluaseme valdkonna turu-uuringuid.

Aktiivne nõustamistegevus läheb lahti veebruaris, koos aastaraamatu ?Valikuvõimalus? ilmumisega. Raamatu puhul on eeskuju võetud Soome analoogsest väljaandest ?Valintaopas? ja see sisaldab juhiseid ja nõuandeid eramu ehitajale. Raamatus on info kõigi MajaKeskuse partnerite kohta.

Lokmani juht Indrek Sauga märgib, et enda maja ehitusel kasutaski ta ?Valintaopast? ja sai sealt kasulikke näpunäiteid. ?Kuna analoogne väljaanne töötab Soomes edukalt, arvan, et ka Eestis on seda vaja,? märgib Sauga.

Kuigi aktiivne nõustamine algab veebruaris, ei saada MajaKeskus abivajajaid siiski enne veebruari ukselt tagasi, kuid andmebaas pole praegu kuigi mahukas. Näiteks väikemajade tootjatest on praegu esindatud vaid Soome firmad ? Omatalo, Rosendahl, kuid Raagi sõnul tahetakse kindlasti kaasata ka Eesti tootjaid.

Teise ehitusalase info koguja, Ehituskeskuse projektijuht Kea Siidirätsep arvab, et MajaKeskus ja Ehituskeskus üksteisele varba peale ei astu. ?Konkurendiks me neid ei pea, sest meil on erinevad eesmärgid. Ehituskeskuses on ehitusalane püsinäitus, kirjandus, regulaarsed seminarid. MajaKeskus on suunatud individuaalehitajale, kellele pakutakse maja täispaketti ja nõustamisteenust. Praegu me veel koostööd ei tee, kuid kui vajadus tekib, siis kindlasti,? selgitab Siidirätsep.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing