Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Liidrid nõrgad, teine e?elon tugev

Raivo Sormunen 29. november 2001, 00:00

Euroopa turge alla viiv tehnoloogiasektor vedas eile miinusesse viimastel päevadel kiire tõusu läbi teinud Tallinna börsi liideraktsiad. Samas liikus suur osa lisanimekirjas noteeritud teise e?eloni aktsiaid päris korralikult ülespoole.

Kõige tublima tõusu tegi elektriseadmete tootja Harju Elekter. Sel aastal kohalikul börsil ühel kõige kehvemini läinud aktsial õnnestus tõusta 4,4, tasemeni 29,50 krooni.

Ettevõtte bilansis olevatel Soome PKC Groupi aktsiatel on koos ülejäänud tehnoloogiasektoriga õnnestunud viimase paari kuu jooksul tõusta koguni 50, tõstes Harju Elektri käes oleva aktsiapaki väärtuse 50 mln kroonini. 160 mln kroonise turuväärtusega Harju Elektri aktsia hinna kujunemisel omab see endiselt suurt rolli.

Suurima languse elas börsil läbi kohaliku aktsiaturu volatiilseim väärtpaber Eesti Telekomi aktsia, odavnedes 2,5 ning sulgudes 68,25 kroonil. Võrreldes tõusupäevadega oli investorite huvi aktsia vastu tunduvalt leigem.

Tehnoloogiasektori eestvedamisel vajuma hakanud Euroopa turud on maaklerite sõnul märk sellest, et pärast USA tarbijausaldusindeksi üleeilset ootamatut langust vaadatakse kiiresti kerkinud aktsiaid taas kainema pilguga.

Kuna ettevõtete kvartalitulemuste hooaeg on peaaegu möödas, tuleb hakata rohkem tähelepanu pöörama makromajandusnäitajatele, mis ei tõota analüütikute sõnul tulla kuigi roosilised.

Tallinna börsil võivad kvartalitulemused oma jälgi veel aktsiatesse jätta. Koos tänasega on kaks viimast päeva aega oma kvartalitulemuste avaldamiseks nii Tallinna Kaubamajal, Kalevil, Tallinna Farmaatsiatehasel kui ka XXL.EE-l.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing